Roman Michelko: Situačná správa ku kríze

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ešte krátky dôvetok k papalášizmu nášho Igorka. Matovič chce ostať vo vláde ako vicepremiér pre potieranie korupcie. Absurdné. Usvedčený daňový podvodník, kauza mamička a Fabia, biely kôň Vanadák a množstvo ďalších káuz, ale v poriadku. Slovo sebareflexia zjavne nikdy nemal vo svojom slovníku. Touto podmienkou však vrátil Sulíka do hry, resp. dohoda sa tak stáva nemožná a aj keby nastala, nič by sa tým nevyriešilo. Ak by boli vo vláde znova Sulík a Matovič, škriepky a osobné invektívy by boli na dennom poriadku.

Takže Matovič sa rozhodol hrať to na menšinovú vládu, čakáme, ako sa vyjadrí Remišová. Ak si udrží troch-štyroch poslancov v klube, mohol by to byť reálny scenár. Na predčasných voľbách nemá záujem takmer nikto, snáď okrem Hlasu-SD a PS. Štyria nezaradení okolo Tarabu by dnes vládu nepovalili. Iste, takéto nesväté spojenectvo by šialene rozľútilo liberálne médiá, ale počítajú sa žetóny v hre. Ak by však poslanecký klub donútil Remišovú k niečomu, čo je jej bytostne cudzie, teda byť principiálnou, tak sa vec skomplikuje. Parlament nerokuje, lebo vláda de facto stratila väčšinu. Matovič si myslí, že má relatívne slušný časový vankúš. V apríli schôdza nie je vôbec naplánovaná, tá májová nejako prebehne a potom je naplánovaná až na august.

Takže stratégia vyhnitia problému je tiež scenár, s ktorým sa hrá. Zdá sa, že toto neuhrajú. A nakoniec horúca aktualitka. Pätnásti duchovní atléti z OĽANO, samozrejme, anonymne, vydali výzvu, že ak ich Igorko nebude premiér, tak odchádzajú z klubu OĽANO. Len nepovedali, kam. Na smetisko dejín. Tak sa zamýšľam, čo je vlastne cieľom tejto insitnej iniciatívy. Matovič sa snaží ďalej ísť cestou, ktorá mu je vlastná: čím viac chaosu, tým lepšie. Neviem však, či mu to teraz prejde. Už aj Boris Kollár jasne povedal, že jeho time out skončí v utorok.

Remišová to podobne nemieni ťahať donekonečna, resp. ona by aj nedbala, ale jej klub to asi ďalej nepustí. Takže Matovičov plán extrémne to natiahnuť a postupne si „zabezpečiť“ väčšinu pravdepodobne neprejde. Už si pripadám ako za Dzurindu. Otázne je len, kto a za koľko dodá poslancov na leasing. Bude ešte ne/veselo. Každopádne veľa napovie, ako sa zachová klub Za ľudí. Už v pondelok možno naznačí, kam sa to bude uberať. Nuda nám rozhodne nehrozí…

Zdroj: Facebook Romana Michelka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *