Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Voľba predsedu Najvyššieho súdu SR Igorovi Matovičovi nevyšla. Jeho kandidát Juraj Kliment skončil. Novým predsedom Najvyššieho súdu SR je nakoniec Ján Šikuta. Agresívna svorka v koalícii si tak môže prirátať ďalšiu prehru. Miesto slušného a umierneného Jána Šikutu, ktorý požíva dôveru, chceli krajne aktivistického a bezškrupulózneho Juraja Klimenta. Ministerka Mária Kolíkova tak nakoniec vrátila úder.

Možno sme svedkami zárodku nového strategického spojenectva súdnych a príčetných proti chorým a nepríčetným. Vznik konzervatívnej platformy dvoch poslancov Smeru a dvoch z KDŽP ako reakcia na správu ombudsmanky Márie Patakyovej. Teraz sa ukáže, či a do akej miery platí, že poslanci môžu konať podľa svojho vedomia a svedomia. Mainstreamové médiá besnejú a krajne zavádzajú. Richard Vašečka a Anna Záborska zlyhali, ukázali sa ako veľmi neodvážni kresťania.

Čo na to poslanecký klub Smeru? Uvidíme. Ján Podmanický bol dosiaľ samorast, viackrát išiel proti prúdu, a zatiaľ mu to vždy prešlo. Prejde mu aj toto?

Čo na to poslanecký klub ĽSNS? Zatiaľ je zdržanlivý. Onedlho predložia aj svoj prvý poslanecký návrh – zákaz nedeľného predaja. Zrejme o tom bude rokovať aj koaličná rada. Som zvedavý, ako zdôvodnia svoju prípadnú nepodporu takéhoto zákona napríklad Richard Vašečka či Anna Záborská. Mimochodom, aj Ján Richter verejne podporil zákaz nedeľnej práce. Sme svedkami len novej nadstraníckej a možno aj nad koalično-opozičnej platformy, alebo dokonca zárodku nového konzervatívneho subjektu?

Čo na to Igor Matovič, ktorý Sulíkovi sľúbil, že po kríze sa všetko vráti do starých koľají. Akú váhu má slovo premiéra? Splní to, čo Richardovi Sulíkovi sľúbil, alebo si znova pošliape „po hube“ a potupí tak Sulíka? Vznikne tak ďalší klin v koalícii?

Uvidíme. Bude veselo…

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Roman Michelko: Veci verejné (20/2020)

 • 18. mája 2020 at 12:39
  Permalink

  Nechápem prečo dav dva tak strašne miluje tohto pravicového konzervatívca.

  Reply
  • 18. mája 2020 at 13:39
   Permalink

   …no pretože len pravicoví konzervatívci majú „HODNOTY“…

   Pravicoví liberáli, sociálni demokrati, socialisti a komunisti ich samozrejme už z podstaty predsa nemajú…

   Gusto vonKaltenbrunn by pozeral, kam DAV kormidlujú ich ideoví nasledovníci…

   Reply
  • 18. mája 2020 at 14:48
   Permalink

   Pre vašu informáciu: 1. Roman Michelko je členom občianskeho združenia DavDva. 2. DavDva je názorovo pluralitná platforma. 3. Nevecné komentáre, ktoré smerujú ad hominem, tu trpieť nebudeme.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *