Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Voľba predsedu Najvyššieho súdu SR Igorovi Matovičovi nevyšla. Jeho kandidát Juraj Kliment skončil. Novým predsedom Najvyššieho súdu SR je nakoniec Ján Šikuta. Agresívna svorka v koalícii si tak môže prirátať ďalšiu prehru. Miesto slušného a umierneného Jána Šikutu, ktorý požíva dôveru, chceli krajne aktivistického a bezškrupulózneho Juraja Klimenta. Ministerka Mária Kolíkova tak nakoniec vrátila úder.

Možno sme svedkami zárodku nového strategického spojenectva súdnych a príčetných proti chorým a nepríčetným. Vznik konzervatívnej platformy dvoch poslancov Smeru a dvoch z KDŽP ako reakcia na správu ombudsmanky Márie Patakyovej. Teraz sa ukáže, či a do akej miery platí, že poslanci môžu konať podľa svojho vedomia a svedomia. Mainstreamové médiá besnejú a krajne zavádzajú. Richard Vašečka a Anna Záborska zlyhali, ukázali sa ako veľmi neodvážni kresťania.

Čo na to poslanecký klub Smeru? Uvidíme. Ján Podmanický bol dosiaľ samorast, viackrát išiel proti prúdu, a zatiaľ mu to vždy prešlo. Prejde mu aj toto?

Čo na to poslanecký klub ĽSNS? Zatiaľ je zdržanlivý. Onedlho predložia aj svoj prvý poslanecký návrh – zákaz nedeľného predaja. Zrejme o tom bude rokovať aj koaličná rada. Som zvedavý, ako zdôvodnia svoju prípadnú nepodporu takéhoto zákona napríklad Richard Vašečka či Anna Záborská. Mimochodom, aj Ján Richter verejne podporil zákaz nedeľnej práce. Sme svedkami len novej nadstraníckej a možno aj nad koalično-opozičnej platformy, alebo dokonca zárodku nového konzervatívneho subjektu?

Čo na to Igor Matovič, ktorý Sulíkovi sľúbil, že po kríze sa všetko vráti do starých koľají. Akú váhu má slovo premiéra? Splní to, čo Richardovi Sulíkovi sľúbil, alebo si znova pošliape „po hube“ a potupí tak Sulíka? Vznikne tak ďalší klin v koalícii?

Uvidíme. Bude veselo…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Roman Michelko: Veci verejné (20/2020)

 • 18. mája 2020 at 12:39
  Permalink

  Nechápem prečo dav dva tak strašne miluje tohto pravicového konzervatívca.

  Reply
  • 18. mája 2020 at 13:39
   Permalink

   …no pretože len pravicoví konzervatívci majú „HODNOTY“…

   Pravicoví liberáli, sociálni demokrati, socialisti a komunisti ich samozrejme už z podstaty predsa nemajú…

   Gusto vonKaltenbrunn by pozeral, kam DAV kormidlujú ich ideoví nasledovníci…

   Reply
  • 18. mája 2020 at 14:48
   Permalink

   Pre vašu informáciu: 1. Roman Michelko je členom občianskeho združenia DavDva. 2. DavDva je názorovo pluralitná platforma. 3. Nevecné komentáre, ktoré smerujú ad hominem, tu trpieť nebudeme.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *