Ropa: Ceny ropy sa v stredu mierne znížili

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 9. decembra (TASR) – Ceny ropy sa v stredu mierne znížili po informáciách o strmom náraste jej zásob v USA minulý týždeň. Ale zároveň pozitívne správy o vakcínach proti ochoreniu COVID-19 podporili nádeje na oživenie dopytu po palive a obmedzili straty komodity.

Podľa predbežného odhadu Amerického ropného inštitútu (API) zásoby ropy, benzínu a destilátov v USA minulý týždeň prudko vzrástli, pričom zásoby ropy vyskočili o 1,14 milióna barelov. To je v rozpore s prognózami analytikov, ktorí očakávali ich pokles o 1,42 milióna barelov.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v stredu o 7.30 h SEČ predával po 45,38 USD (37,46 eura). To bolo o 22 centov alebo 0,48 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 28 centov alebo 0,57 % na 48,56 USD za barel.
(1 EUR = 1,2114 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *