Ropa: Ceny ropy v piatok ráno mierne klesli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 18. decembra (TASR) – Ceny ropy v piatok ráno mierne klesli po náraste v uplynulých dňoch.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s januárovým kontraktom sa v piatok o 8.09 h SEČ predával po 48,19 USD (39,35 eura). To bolo o 17 centov alebo 0,35 % menej ako vo štvrtok (17. 12.) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. WTI si vo štvrtok pripísala 54 centov alebo okolo 1,1 % a uzavrela na 48,36 USD za barel. Februárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa v piatok ráno o 8.09 h SEČ predával s mínusom 27 centov alebo 0,52 % po 51,23 USD za barel.

Aj napriek miernemu oslabeniu sa ceny čierneho zlata pohybujú na najvyšších úrovniach od marca. Jedným z dôvodov aktuálneho vývoja je aj posilnenie dolára.

V uplynulých týždňoch ceny ropy profitovali z vyhliadok na vakcíny proti novému koronavírusu, čo podporilo nádeje, že pandémiu sa postupne podarí dostať pod kontrolu. To však ešte nejaký čas potrvá.
(1 EUR = 1,2246 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *