Ropa: Ceny ropy v pondelok ráno klesli približne o 3 %

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 21. decembra (TASR) – Ceny ropy na začiatku nového týždňa klesajú. V pondelok ráno stratili vyše 3 %. Dôvodom je rýchle šírenie nového kmeňa koronavírusu, ktoré spôsobilo uzavretie veľkej časti Británie a podporilo obavy z pomalšieho zotavovania dopytu, keďže v Európe sa sprísňujú protipandemické opatrenia.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s januárovým kontraktom sa v pondelok o 7.39 h SEČ predával po 47,60 USD (38,83 eura). To bolo o 1,50 USD alebo 3,06 % menej ako v piatok (18. 12.) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. WTI si v piatok pripísala 74 centov alebo okolo 1,5 % a uzavrela na 49,10 USD za barel. Februárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa v pondelok ráno o 7.44 h SEČ predával s mínusom 1,68 USD alebo 3,21 % po 50,58 USD za barel.

Ceny čierneho zlata zaznamenali v uplynulom týždni siedmy týždňový nárast po sebe. Náladu investorov totiž zlepšili vyhliadky týkajúce sa vakcinácie proti ochoreniu COVID-19.

„Prísnejší lockdown v Británii v boji s novým kmeňom koronavírusu a cestovné obmedzenia v ostatných európskych krajinách spôsobili, že fondy zatvárajú svoje dlhé pozície,“ uviedol hlavný analytik spoločnosti Sunward Trading Chiyoki Chen. Dodal, že negatívny vplyv na náladu na trhu majú aj predlžujúce sa rokovania o budúcich vzťahoch medzi Britániou a Európskou úniou (EÚ). „Brent môže tento týždeň padnúť pod 50 USD za barel a WTI pod 45 USD za barel,“ dodal.

(1 EUR = 1,2259 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *