Ropa: Ceny ropy v pondelok vzrástli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 14. decembra (TASR) – Ceny ropy v pondelok vzrástli, pričom cena Brentu sa vrátila nad 50 USD za barel. Podporili ju nádeje, že zavedenie vakcín proti koronavírusu zvýši globálny dopyt po palivách.

Situáciu na trhoch ovplyvnil aj výbuch tankeru v prístave v Saudskej Arábii, ktorý bol „zasiahnutý z vonkajšieho zdroja“. To vyvolalo obavy o dodávky ropy z tohto regiónu.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v pondelok o 7.32 h SEČ predával po 47,02 USD (38,77 eura). To bolo o 45 centov alebo 0,97 % viac ako v predchádzajúci týždeň na konci obchodovania.

Cena Februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 51 centov alebo 1,02 % na 50,48 USD za barel.
(1 EUR = 1,2127 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *