Ropa: Ceny ropy vo štvrtok ráno klesli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 3. decembra (TASR) – Ceny ropy vo štvrtok ráno klesli po strmom náraste v predchádzajúcom dni. Komodita tak mierne skorigovala svoje zisky pred začiatkom rokovaní najväčších svetových producentov vrátane Saudskej Arábie a Ruska o ťažobnej politike v nasledujúcom roku.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci na čele s Ruskom, ktorí tvoria alianciu OPEC+, vo štvrtok obnovia diskusie o limitoch na ťažbu v roku 2021. Predchádzajúce kolo rozhovorov neprinieslo žiadny kompromis, ako čeliť slabému dopytu po rope počas druhej vlny pandémie nového koronavírusu.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 7.31 h SEČ predával po 45,08 USD (37,36 eura). To bolo o 20 centov alebo 0,44 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 16 centov alebo 0,33 % na 48,09 USD za barel.
(1 EUR = 1,2066 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *