Aj bulharského kšeftára so zbraňami sa mali údajne pokúsiť otráviť látkou podobnou novičoku. Teraz si pohodlne mailuje s NYT

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


New York 24. apríla (TASR) – Bulharský obchodník so zbraňami Emilijan Gebrev v e-maile zaslanom denníku New York Times (NYT) prvýkrát priznal, že dodával zbrane na Ukrajinu aj po roku 2014, keď proruskí separatisti začali na východe tohto štátu bojovať proti ukrajinskej armáde. Gebrev pôvodne predaj zbraní bývalej sovietskej republike popieral. Denníku tiež priznal, že zbrane skladoval v moravskej obci Vrbětice.


      Gebrev v e-maile napísal, že vojenské vybavenie Ukrajine dodávala po roku 2014, keď ukrajinskí separatisti podporovaní Moskvou začali boje proti armáde v Donbase, jeho zbrojárska spoločnosť EMCO.


      V muničných skladoch vo Vrběticiach došlo v októbri a decembri v roku 2014 k výbuchom, do ktorých majú byť zapletení agenti ruskej vojenskej rozviedky GRU, konkrétne z jednotky 29155. Pri prvom výbuchu zahynuli dvaja ľudia a ich telesné pozostatky sa našli 21. novembra 2014.
      Podľa českých predstaviteľov boli terčom výbuchov práve uskladnené zbrane Gebrevovej firmy.


      Bulharského obchodníka sa spomínaná jednotka snažila dvakrát zabiť – nervovoparalytickou látkou podobajúcou sa novičku, ktorý agenti použili aj proti iným bývalým ruským špiónom a kritikom ruského prezidenta Vladimira Putina. Po prvom nevydarenom pokuse v roku 2015 sa agenti do Bulharska vrátili a snažili sa Gebreva otráviť znova, pripomenul denník New York Times.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *