Šéf polície P. Kovařík by bol nerád, ak by sa v prípade smrti Böhma začali šíriť konšpirácie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 13. februára (TASR) – Policajný prezident Peter Kovařík by nebol rád, ak by sa v prípade smrti Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, začali šíriť rôzne konšpirácie a špekulácie. Policajný šéf to uviedol vo svojom vyhlásení.


      „V žiadnom prípade sa nejedná o vraždu, ale podľa doterajších informácií F. B. spôsobil svojej manželke neúmyselné strelné zranenie a následne sa sám zastrelil,“ skonštatoval Kovařík. Ženu so zraneniami previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Böhm zraneniu na mieste podľahol. Policajný prezident potvrdil, že vyšetrovanie prípadu je vedené na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave. „Viac podrobností zatiaľ nie je možné zverejniť,“ podotkol Kovařík.


      Polícia v piatok (12. 2.) krátko pred polnocou prijala oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi v jednom z rodinných domov v Plaveckom Štvrtku. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Televízia JOJ informovala, že ide o Františka Böhma, kľúčového svedka vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, a jeho manželku.


      Böhm bol bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby. S políciou mal spolupracovať pri vyšetrovaní káuz Judáš či Texasan. Vypovedať mal aj o údajnom podplácaní bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu. Vypovedať mal aj proti bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Svedčiť tak mal proti bývalým vrcholným predstaviteľom prokuratúry i polície.


      Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Böhma podľa medializovaných informácií minulý rok v septembri v rámci akcie Božie mlyny. Spolupracovať mal s mafiánskou skupinou takáčovcov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Šéf polície P. Kovařík by bol nerád, ak by sa v prípade smrti Böhma začali šíriť konšpirácie

 • 13. februára 2021 at 20:23
  Permalink

  Pán Kovarik chodťe si pre pokyny k Lipšicovi. On už z ambasády za plotom asi dostal

  Reply
 • 14. februára 2021 at 10:12
  Permalink

  Hm ako pri gen. Lucanskom? Tebe sa ty hajzel nedá veriť ani nos medzi očami.

  Reply
 • 14. februára 2021 at 14:44
  Permalink

  Tak tomuto policajnému prezidentovi neveria ani policajti , ťažko chcieť aby sme mu verili my .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *