Smer odmieta organizované očkovanie poslancov proti ochoreniu COVID-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

 Bratislava 7. januára (TASR) – Opozičný Smer-SD kritizuje organizované očkovanie poslancov Národnej rady (NR) SR proti ochoreniu COVID-19, ktoré by sa malo konať 25. januára. Ak sa poslanci Smeru-SD chcú dať zaočkovať, strana im odporúča urobiť tak individuálne. TASR o tom informoval hovorca strany Ján Mažgút. Smer-SD považuje „stádovité“ očkovanie poslancov za súčasť propagandy. Strana dodala, že podporuje dobrovoľnosť očkovania.


      „Organizované stádovité očkovanie poslancov NR SR je súčasťou brutálnej a neobjektívnej propagandy, ktorú Smer-SD odmieta. Vedenie strany Smer-SD plne rešpektuje individuálne právo poslanca za stranu Smer-SD rozhodnúť sa, či sa dá alebo nedá zaočkovať, preto odporúča poslancom strany Smer-SD, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby tak urobili individuálne, mimo akcie organizovanej NR SR 25. januára,“ skonštatoval hovorca.


      Strana dodala, že rešpektuje každého občana SR a jeho rozhodnutie očkovanie podstúpiť, alebo sa na ňom nezúčastniť. „Smer-SD dlhodobo namieta falošnú propagandu jednostranne orientovanú v prospech očkovania,“ vyhlásil Mažgút. Ak by bol Smer-SD vo vláde, verejnosti by podľa neho poskytol všetky relevantné informácie o výhodách, nevýhodách a rizikách spojených s očkovaním a definitívne rozhodnutie by nechal na každého občana SR.


      Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku začalo 26. decembra 2020. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) opakovane zdôraznil, že očkovanie bude dobrovoľné.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom