Smer odmieta organizované očkovanie poslancov proti ochoreniu COVID-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


 Bratislava 7. januára (TASR) – Opozičný Smer-SD kritizuje organizované očkovanie poslancov Národnej rady (NR) SR proti ochoreniu COVID-19, ktoré by sa malo konať 25. januára. Ak sa poslanci Smeru-SD chcú dať zaočkovať, strana im odporúča urobiť tak individuálne. TASR o tom informoval hovorca strany Ján Mažgút. Smer-SD považuje „stádovité“ očkovanie poslancov za súčasť propagandy. Strana dodala, že podporuje dobrovoľnosť očkovania.


      „Organizované stádovité očkovanie poslancov NR SR je súčasťou brutálnej a neobjektívnej propagandy, ktorú Smer-SD odmieta. Vedenie strany Smer-SD plne rešpektuje individuálne právo poslanca za stranu Smer-SD rozhodnúť sa, či sa dá alebo nedá zaočkovať, preto odporúča poslancom strany Smer-SD, ktorí sa chcú dať zaočkovať, aby tak urobili individuálne, mimo akcie organizovanej NR SR 25. januára,“ skonštatoval hovorca.


      Strana dodala, že rešpektuje každého občana SR a jeho rozhodnutie očkovanie podstúpiť, alebo sa na ňom nezúčastniť. „Smer-SD dlhodobo namieta falošnú propagandu jednostranne orientovanú v prospech očkovania,“ vyhlásil Mažgút. Ak by bol Smer-SD vo vláde, verejnosti by podľa neho poskytol všetky relevantné informácie o výhodách, nevýhodách a rizikách spojených s očkovaním a definitívne rozhodnutie by nechal na každého občana SR.


      Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku začalo 26. decembra 2020. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) opakovane zdôraznil, že očkovanie bude dobrovoľné.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *