SMER – SD: PODALI SME NÁVRH NA ZVOLANIE MIMORIADNEJ COVID-19 SCHÔDZE NR SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnes (14. apríla) podala strana SMER – sociálna demokracia v mene skupiny poslancov návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), čo Robert Fico avizoval už minulý týždeň. Okrem 26 poslancov strany SMER – SD sa pod návrh podpísali aj ďalší deviati nezaradení poslanci NR SR.  

Ako uviedol predseda strany SMER – SD Robert Fico, táto schôdza má byť prvá ucelená o Covid-e. Po ročnom pôsobení vlády je potrebné vykonať sumarizáciu a zároveň dostať odpovede na mnohé otázky, na ktoré vláda SR nevie alebo nechce odpovedať. „My predkladáme na rokovanie národnej rady samostatné uznesenie, kde chceme, aby sa na pôde národnej rady hovorilo o otázkach politickej a právnej zodpovednosti za takmer 11 tisíc obetí Covid-u. Budeme sa pýtať na zodpovednosť za iné (odvrátiteľné) úmrtia, napríklad z dôvodu kardiovaskulárnych či onkologických ochorení. Tretia veľká téma je zlyhanie vakcinačného programu, vrátane nákupu vakcíny Sputnik V. Ďalej chceme hovoriť o škodách, ktoré boli spôsobené nepresnými testami. Zamestnanci mobilných odberných miest potvrdili, že miera chybovosti pri testoch Siemens  je 5 – 10%, čo je šialené. Ďalej sa budeme pýtať na politickú a právnu zodpovednosť za to, že masové testovanie prinieslo opačný efekt, nárast počtu obetí Covid-u. Chceme sa pýtať na zodpovednosť, pokiaľ ide o nekonanie na záchranu slovenskej ekonomiky. Čerešničkou bude politická a právna zodpovednosť za plán obnovy a odolnosti a za čerpanie európskych fondov,“ vymenoval.

Verejnosť má právo dozvedieť sa odpovede na zásadné otázky, ktoré sa dotýkajú každodenného života v súvislosti s pandémiou Covid-19 a jej dopadmi na zdravie, psychickú či sociálnu situáciu, stav slovenskej ekonomiky, stav verejných financií a využitie unikátnych prostriedkov z plánu obnovy a odolnosti EÚ či vakcinačných látok a potrebných liečiv pre zvládnutie pandémie.  

Zdroj: Tlačové oddelenie strany SMER – SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *