Sociálne: Miera nezamestnanosti v Írsku v novembri vzrástla

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dublin 4. decembra (TASR) – Miera nezamestnanosti v Írsku v novembri vzrástla. Ukázali to najnovšie údaje centrálneho štatistického úradu v Dubline.

Podľa štatistík sa sezónne upravená miera nezamestnanosti na tzv. zelenom ostrove v novembri zvýšila na 7,5 % zo 7,2 % v októbri. V rovnakom mesiaci minulého roka 2019 bola miera nezamestnanosti na úrovni 4,7 %.

Kríza, ktorú spôsobila pandémia ochorenia COVID-19, mala aj v novembri výrazný vplyv na trh práce, uviedol štatistický úrad.

Počet registrovaných nezamestnaných po úprave o sezónne vplyvy v novembri vzrástol na 186.900 osôb zo 180.000 v predchádzajúcom mesiaci.

Miera nezamestnanosti mladých ľudí vo veku do 24 rokov v novembri stúpla na 20,2 % z októbrových 19,2 %.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *