Španielsko a Portugalsko pozastavujú lety z Británie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Madrid 21. decembra (TASR) – Španielsko a Portugalsko sa dohodli na pozastavení letov zo Spojené kráľovstva, oznámila v pondelok španielska vláda. Dôvodom sú obavy zo šírenia novej, oveľa nákazlivejšej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2, uviedla tlačová agentúra AFP.

Madrid začne od utorka vpúšťať do krajiny z Británie iba španielskych občanov alebo obyvateľov, dodala vláda vo vyhlásení.

Prerušenie letov z Británie v pondelok oznámili aj Česko a Poľsko či Rusko a India.

Dopravné spojenia z Británie už počas víkendu pozastavili Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Írsko, Taliansko, Belgicko, pobaltské štáty Estónsko, Lotyšsko a Litva, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Turecko, Izrael či Kanada. Viaceré krajiny pristúpili okrem pozastavenia leteckej dopravy aj k ďalším reštrikciám. Holandsko napríklad okrem pozastavenia letov dočasne zakázalo vylodenie cestujúcim z trajektov.

Podľa britského premiéra Borisa Johnsona je nový kmeň koronavírusu prenosnejší o približne 70 percent. Podľa odborníkov však nič nenasvedčuje tomu, že by nový variant vírusu spôsoboval väčšie zdravotné ťažkosti než varianty predchádzajúce alebo že by bol odolný voči novovyvinutým vakcínam.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *