Španielsko a Portugalsko pozastavujú lety z Británie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Madrid 21. decembra (TASR) – Španielsko a Portugalsko sa dohodli na pozastavení letov zo Spojené kráľovstva, oznámila v pondelok španielska vláda. Dôvodom sú obavy zo šírenia novej, oveľa nákazlivejšej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2, uviedla tlačová agentúra AFP.

Madrid začne od utorka vpúšťať do krajiny z Británie iba španielskych občanov alebo obyvateľov, dodala vláda vo vyhlásení.

Prerušenie letov z Británie v pondelok oznámili aj Česko a Poľsko či Rusko a India.

Dopravné spojenia z Británie už počas víkendu pozastavili Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Írsko, Taliansko, Belgicko, pobaltské štáty Estónsko, Lotyšsko a Litva, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Turecko, Izrael či Kanada. Viaceré krajiny pristúpili okrem pozastavenia leteckej dopravy aj k ďalším reštrikciám. Holandsko napríklad okrem pozastavenia letov dočasne zakázalo vylodenie cestujúcim z trajektov.

Podľa britského premiéra Borisa Johnsona je nový kmeň koronavírusu prenosnejší o približne 70 percent. Podľa odborníkov však nič nenasvedčuje tomu, že by nový variant vírusu spôsoboval väčšie zdravotné ťažkosti než varianty predchádzajúce alebo že by bol odolný voči novovyvinutým vakcínam.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *