SR: Prezidentka Čaputová odsúdila útok na budovu Kongresu v USA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 6. januára (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu odsúdila napadnutie budovy Kongresu v americkom hlavnom meste Washington.


      „Scény z amerického Kapitolu ukazujú, aká nebezpečná je rétorika nenávisti. Pohŕdanie demokratickými inštitúciami podrýva občianske práva a môže podkopávať politický poriadok. Verím, že demokratický a pokojný proces bude čoskoro obnovený,“ napísala Čaputová na Twitteri. 

      Protestujúci obklopili budovu Kongresu, strhli barikády pred hlavným vchodom a vnikli aj dovnútra po tom, ako sa jeho obe komory zišli na zasadnutí s cieľom potvrdiť víťazstvo Joea Bidena – súpera Donalda Trump – v novembrových prezidentských voľbách. V chaotickej situácii zasadnutie prerušili a kongresmanov i novinárov evakuovali.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “SR: Prezidentka Čaputová odsúdila útok na budovu Kongresu v USA

 • 7. januára 2021 at 9:43
  Permalink

  To, čo sa deje na Slovensku, asi považuje demokratické. Americká bábka prehovorila.

  Reply
 • 7. januára 2021 at 11:43
  Permalink

  Asi aj pani Čaputovej dochádza, že hnev ľudu, podľa vzoru USA, ale aj Bieloruska môže aj ju samotnú uhryznúť do za.d.ku, spolu s celou bandou diletantov vo vedení Slovenskej republiky (nie nejakej „krajiny“…). Rovným metrom pani Čaputová, rovným metrom !…

  Reply
 • 7. januára 2021 at 14:20
  Permalink

  Myslím si, že konečne došlo na pôde USA k prejavom dobrého konania potrebného na zmenu politiky, najmä tej zahraničnej. A toto by mala už začať aj u nás. Je najvyšší čas sa zobudiť.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *