Suchoba si nevybral Emiráty náhodou, no napriek tomu Kolíkovej ministerstvo žiada Interpol o vyhlásenie medzinárodného pátrania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 11. februára (TASR) – Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR v stredu (10. 2.) požiadalo Národnú ústredňu Interpol Bratislava o vyhlásenie medzinárodného pátrania po obvinenom Michalovi S. z akcie Mýtnik. TASR o tom informoval hovorca MS SR Peter Bubla.

„V prípade lokalizácie menovaného bude MS SR žiadať jeho vydanie do SR s cieľom trestného stíhania,“ dodal s tým, že ak sa potvrdí lokalizácia Michala S. v Spojených arabských emirátoch (SAE), rezort spravodlivosti vypracuje extradičnú žiadosť.

Upozornil, že SAE nepristúpili k medzinárodného dohovoru, ktorý by upravoval vyžiadanie na trestné konanie alebo výkon trestu odňatia slobody. SR nemá so SAE ani takúto bilaterálnu zmluvu. „Extradičná žiadosť bude zaslaná diplomatickou cestou na základe reciprocity (vzájomnosti),“ spresnil Bubla.

Súčasťou prílohy žiadosti o vydanie osoby musia byť podľa Bublu dokumenty v zmysle Federálneho zákona SAE o justičnej spolupráci v trestných veciach, ktoré by muselo MS SR zabezpečiť v súčinnosti so Špecializovaným trestným súdom (ŠTS).

Bubla dodal, že zároveň bol na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vykonaný záznam v Schengenskom informačnom systéme, na základe ktorého môže byť osoba zadržaná na území Schengenu.

ŠTS vydal medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz na Michala S. v pondelok (8. 2.). ŠTS v rámci kauzy Mýtnik poslal do väzby piatich obvinených. Konkrétne exšéfa finančnej správy Františka I., podnikateľa Jozefa B., jeho brata Petra B., Janu R. a tiež bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G.

Obvinenia sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Suchoba si nevybral Emiráty náhodou, no napriek tomu Kolíkovej ministerstvo žiada Interpol o vyhlásenie medzinárodného pátrania

 • 11. februára 2021 at 11:06
  Permalink

  Zatvoriť celé Slovensko, okrem vlády a sloboda bude za mrežami.

  Reply
  • 11. februára 2021 at 13:22
   Permalink

   V rámci Matrtajovho „boja proti korupcii“ sa zvýši počet prokurátorov pre extrémizmus (rozumej protiopozičný teror) z pôvodných 5 na 11 !!! Spadať budú pod špeciálneho prokurátora s bezpečnostnou previerkou v podmienečnom treste p. Lipšica

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *