Súhrn medzinárodného spravodajstva – 19. januára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

WASHINGTON – Dosluhujúci prezident USA Donald Trump zrušil v pondelok zákaz vstupu cestujúcim z väčšiny krajín Európy a Brazílie. Nariadenie má začať platiť 26. januára, teda šesť dní po inaugurácii jeho nástupcu Joea Bidena. Bidenova hovorkyňa Jen Psakiová sa však bezprostredne vyjadrila, že nasledujúca administratíva neplánuje tento zákaz zrušiť.

PEKING – Dvanásti baníci, ktorí po minulotýždňovej explózii uviazli v bani na zlato, sú stále nažive a na povrch poslali odkaz, informovala v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC. Celkom 22 baníkov uviazlo v bani vo východočínskej provincii Šan-tung po tom, ako výbuch 10. januára poškodil východ z bane a komunikačný systém. Desať baníkov je od explózie nezvestných.

GUATEMALA – Guatemalská polícia a armáda v pondelok zasiahli proti karaváne tisícok migrantov smerujúcich z Hondurasu do USA. Ozbrojené zložky zasiahli neďaleko mesta Chiquimula na hraniciach s Hondurasom a použili pri tom slzotvorný plyn a obušky.

MADRID – Maličké britské zámorské územie Gibraltár na juhu Pyrenejského polostrova v pondelok oznámilo, že od začiatku roka stratilo viac ľudí z dôvodu nákazy koronavírusom, než z akéhokoľvek iného dôvodu v minulom storočí.

CARACAS – Venezuelský prezident Nicolás Maduro schválil zaslanie zásob kyslíka do Brazílie s cieľom pomôcť v tamojšom boji s ochorením COVID-19. Maduro odobril zaslanie šiestich cisternových vozidiel s kyslíkom, ktoré smerujú do mesta Manaus v štáte Amazonas na severe Brazílie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *