Súhrn medzinárodného spravodajstva – 31. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

LONDÝN – Ratifikačný zákon k pobrexitovej obchodnej dohode s Európskou Úniou dostal oficiálny súhlas britskej kráľovnej Alžbety II. Zákon tak vstúpil do platnosti. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

SACRAMENTO – Guvernér americkej Kalifornie Gavin Newsom oznámil v stredu prvý známy prípad nového a zjavne nákazlivejšieho variantu koronavírusu v tomto najľudnatejšom štáte USA.

WASHINGTON – Spojené štáty zaznamenali v priebehu stredy 3927 obetí koronavírusového ochorenia COVID-19, čo je v krajine najviac od vypuknutia pandémie, vyplýva z údajov baltimorskej Univerzity Johnsa Hopkinsa. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

BERLÍN – Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo svojom tradičnom príhovore na Nový rok vyzve na súdržnosť v boji proti pandémii koronavírusu, aj keď už podľa nej svitá nádej v podobe vakcín. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s tým, že získala kópiu príhovoru, ktorý bude odvysielaný na Nový rok.

PEKING – Čína schválila na podmienečné použitie vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od svojej štátnej spoločnosti Sinopharm. Ide o prvú schválenú vakcínu na použitie v Číne. Podľa agentúry AP o tom informoval vo štvrtok na tlačovej konferencii zástupca komisára čínskej Národnej správy zdravotníckych výrobkov Čchen Š‘-fej.

WASHINGTON – Novozvolený americký prezident Joe Biden nominoval v stredu Kathleen Hicksovú za tajomníčku ministra obrany. Bude to prvá žena na tejto pozícii, ak ju v nej potvrdí Senát, uviedla agentúra AFP.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *