Úmrtia: RTVS prišla o dvoch dlhoročných pracovníkov, zomrel V. Kúkoľ a A. Válek

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 10. februára (TASR) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) prišla o dvoch svojich dlhoročných pracovníkov. Vo veku nedožitých 93 rokov zomrel ešte 8. februára Vojtech Kúkoľ, ktorý stál pri začiatkoch televízneho vysielania na Slovensku. Zároveň 9. februára zomrel vo veku 66 rokov dramaturg Andrej Válek. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

„RTVS so zármutkom prijala správy o úmrtiach našich dlhoročných kolegov,“ uviedla Pivarčiová.

Vojtech Kúkoľ viedol dlhé roky Hlavnú redakciu armády, bezpečnosti a brannosti vo vtedajšej Československej televízii. Z čias jeho pôsobenia sú známe relácie Maják, Kompas či Azimut. Dramaturg Andrej Válek sa v posledných rokoch sa podieľal na slovenskom znení stoviek televíznych programov, od dokumentov po filmy a seriály. Z nedávneho vysielania sa s jeho menom spájajú seriály Katarína Veľká, Spiaci agenti či Narcos.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *