ÚŠP: Ľudovít M. je naďalej trestne stíhaný

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 8. novembra (TASR) – Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy (FS) Ľudovít M. je naďalej trestne stíhaný. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová v reakcii na medializované informácie o zastavení trestného stíhania. Informoval o tom portál topky.sk.

„V prvom rade je potrebné uviesť, že kauza ‚Božie mlyny‘ má a vždy aj mala len jedného dozorového prokurátora, ktorý vo veci koná a rozhoduje. V druhom rade, čo je aj podstatnejšie, obvinený Ľ. M. je aj naďalej trestne stíhaný za viaceré skutky, za ktoré mu doposiaľ bolo vznesené obvinenie,“ zdôraznila hovorkyňa.

Ľudovít M. má teda naďalej procesné postavenie obvineného a nebolo voči nemu vydané žiadne meritórne procesné rozhodnutie, ktoré by malo charakter odklonu v trestnom konaní, ani uznesenie o podmienečnom zastavení trestného stíhania.Ľudovít M. má teda naďalej procesné postavenie obvineného a nebolo voči nemu vydané žiadne meritórne procesné rozhodnutie, ktoré by malo charakter odklonu v trestnom konaní, ani uznesenie o podmienečnom zastavení trestného stíhania.

Ako dodala hovorkyňa, ÚŠP upozorňuje, že portál v minulosti opakovane o úkonoch trestného konania ÚŠP informoval nepravdivo a zavádzajúco. „Takéto konanie vzbudzuje podozrenie, že ide o zámer v snahe vzbudiť senzáciu za každú cenu. Ako príklad možno uviesť informovanie v poslednom novembrom týždni tohto roka, kde dotknutý portál nakrátko zverejnil informáciu o zadržaní exministra Petra Ž., čo sa absolútne nezakladalo na pravde,“ zdôraznila hovorkyňa.

Ľudovíta M. zadržala polícia 17. septembra, je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu obmedzovania osobnej slobody a obzvlášť závažného zločinu vydierania. Spolupracovať mal s bratislavskou skupinou takáčovcov. Následne vzal dozorový prokurátor do úvahy aj postoj obvineného k trestnému konaniu a 13. novembra ho prepustil na slobodu.

Podľa medializovaných správ na základe jeho výpovedí prebehli ďalšie akcie NAKA, kde bol zadržaný, obvinený a napokon väzobne stíhaný špeciálny prokurátor Dušan K. a zástupca úradu zvláštnych policajných činností Norbert P.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *