V Podpolianskych strojárňach v Detve zahynul 57-ročný muž

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jozef Jurník

Banská Bystrica 20. januára (TASR) – V Podpolianskych strojárňach (PPS) v Detve tragicky zahynul 57-ročný muž zo Svidníckeho okresu. Pre TASR to v stredu potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Ako dodala, muž pracoval ako živnostník a jeho zavalené telo našli v montážnej jame. Udalosť sa stala v utorok (19. 1.) podvečer. Podľa hovorkyne pracovník autogénom rozpaľoval hydraulický lis, ktorý bol zavesený na mostovom žeriave.

Privolaná lekárka na mieste konštatovala smrť, muž mal zranenia nezlučiteľné so životom. Nariadená je súdna pitva. „Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Faltániová.

„Môžeme potvrdiť, že v utorok (19. 1.) tesne po 17.00 h došlo k smrteľnému úrazu pracovníka firmy, ktorá pre PPS externe vykonávala demontáž nepoužívaných zariadení. Je nám tohto incidentu ľúto a touto cestou by sme chceli vyjadriť rodine úprimnú sústrasť,“ reagoval v stredu PR manažér PPS Group Ľuboš Schwarzbacher. „Momentálne prebieha vyšetrovanie, ktorého závery by mali objasniť príčiny tohto nešťastia. Môžeme potvrdiť, že bezpečnosť zamestnancov PPS nebola nijako ohrozená, pretože nehoda sa stala pri prácach externého dodávateľa a mimo výrobných procesov PPS,“ podotkol.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *