V Podpolianskych strojárňach v Detve zahynul 57-ročný muž

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jozef Jurník

Banská Bystrica 20. januára (TASR) – V Podpolianskych strojárňach (PPS) v Detve tragicky zahynul 57-ročný muž zo Svidníckeho okresu. Pre TASR to v stredu potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Ako dodala, muž pracoval ako živnostník a jeho zavalené telo našli v montážnej jame. Udalosť sa stala v utorok (19. 1.) podvečer. Podľa hovorkyne pracovník autogénom rozpaľoval hydraulický lis, ktorý bol zavesený na mostovom žeriave.

Privolaná lekárka na mieste konštatovala smrť, muž mal zranenia nezlučiteľné so životom. Nariadená je súdna pitva. „Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Faltániová.

„Môžeme potvrdiť, že v utorok (19. 1.) tesne po 17.00 h došlo k smrteľnému úrazu pracovníka firmy, ktorá pre PPS externe vykonávala demontáž nepoužívaných zariadení. Je nám tohto incidentu ľúto a touto cestou by sme chceli vyjadriť rodine úprimnú sústrasť,“ reagoval v stredu PR manažér PPS Group Ľuboš Schwarzbacher. „Momentálne prebieha vyšetrovanie, ktorého závery by mali objasniť príčiny tohto nešťastia. Môžeme potvrdiť, že bezpečnosť zamestnancov PPS nebola nijako ohrozená, pretože nehoda sa stala pri prácach externého dodávateľa a mimo výrobných procesov PPS,“ podotkol.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *