V USA v decembri zaniklo 140.000 pracovných miest

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 8. januára (TASR) – Na konci vlaňajška klesol počet pracovných miest v ekonomike USA prvýkrát od apríla 2020. Dôvodom bolo rýchle šírenie nového koronavírusu a protipandemické opatrenia, ktoré zasiahli predovšetkým bary a reštaurácie. V tejto oblasti zaniklo takmer pol milióna pracovných miest.

V Spojených štátoch mimo poľnohospodárstva v decembri zaniklo 140.000 pracovných miest, uviedlo v piatok americké ministerstvo práce. Ekonómovia, naopak, počítali s vytvorením 50.000 nových pracovných miest.

Miera nezamestnanosti stagnovala na úrovni 6,7 %, pričom sa očakával jej nárast na 6,8 %.

Od mája, keď sa začalo zotavovanie po prvej vlne pandémie nového koronavírusu, sa v ekonomike USA opäť vytvorilo 12,3 milióna miest zaniknutých počas predchádzajúcich mesiacov.

V oblasti pohostinstva v decembri zaniklo 498.000 pracovných miest, z toho 372.00 pripadalo na reštaurácie a bary. Počet zamestnaných v odvetví od januára padol o 3,9 milióna alebo o 23,2 %.

Za celý uplynulý rok sa počet pracovných miest v USA znížil o 9,37 milióna, čo bol rekordný prepad od začiatku zaznamenávania údajov v roku 1939, a bol prudší než kombinovaný pokles v rokoch 2008 a 2009 počas poslednej finančnej a hospodárskej krízy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “V USA v decembri zaniklo 140.000 pracovných miest

 • 10. januára 2021 at 15:54
  Permalink

  Zo známych videí českého youtubera Michala Šopora z centra Los Angeles, teda priamo z centrálnych ulíc Hollywoodu je vidieť, že stanové „zástavby “ bezdomovcov sa rozrástli o ďalšie kilometre chodníkov a pridali sa tak k už beztak nemerateľným predmestským kilometrom.
  Prekvapením je, títo bezdomovci majú trvalé pracovné miesta, ale trh z nemovitosťami tak vyhrotil ceny nájomného, že príjem dotknutých nestačí pokryť jeho výšku. Figurujú teda medzi zamestnanými , však bez trvalého bydliska.
  Nech žije slobodné a demokratické USA!
  A 15% chudoby amerického stredozápadu, ktorá volila Trumpa zostáva Trumpom zradená, ďalej na svojich pozíciách, pričom zostáva v množine 40 miliónov obyvateľov žijúcich na potravinových lístkoch, t.j 4 $/deň.
  USA nemá problém s prezidentami. Je to celkom iný problém.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *