Veci Verejné: Zrušenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Čo predchádzalo Čižnárovej aktivite? Prečo robí nadprácu? Aké argumenty boli použité? Aké by boli dôsledky prípadného zrušenia strany? Sú alebo nie sú kotlebovci extrémisti?

Ako sa má spoločnosť stavať k takýmto stranám? Kto sú Kotlebovi voliči? Kam až môžu zájsť falošné pravidlá politickej korektnosti? Riešime dôsledky, nie príčiny a to je cesta do pekla.

Prečo zrušili Slovenskú pospolitosť? Čo je to stavovský štát? Kam sa od roku 2006 posunul Kotleba? Bude či nebude môcť kandidovať do Európskeho parlamentu a v marci 2020 do národného parlamentu? Voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu sa dá odvolať na Ústavný súd a toto odvolanie má odkladný účinok.

Čo by znamenalo pre kotlebovcov rozpustenie strany? Čo by sa dialo s ich mandátmi v parlamente? Aké znenia má zákon, ktorý obmedzuje činnosť štatutárov rozpustených strán? Záložná strana je už pripravená. Ako by mohli ďalej postupovať?

Nezabudnite navštíviť moju facebook stránku: https://www.facebook.com/veciverejne….

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




4 thoughts on “Veci Verejné: Zrušenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

  • 15. apríla 2019 at 9:18
    Permalink

    Pán Michelko sa mýli v jednej veci. Tou je hodnotenie „akcie 1488“. Chyba by bola považovať Kotlebovcov za hlupákov alebo obmedzených. Každá strana tieto dary na charitu robí preto, aby sa propagovala. A toto bol možno najlepší spôsob, ako propagovať stranu v situácii, keď ju všetky mainstreamové médiá (MSM) ignorujú.
    Nie je pravda, že tým kotlebovci propagovali fašizmus. Je to nezmysel, lebo u „skalných“ to tak vôbec nie je potrebné robiť a mnohí (napríklad ja) sa o tejto symbolike dozvedeli až od liberálov.
    Postoj „stojte si za tým“, ktorý im pán Michelko odporúča, by bol hlúpy a fakticky by znegoval význam tej propagačnej akcie (strany). Kotlebovcom naopak propagačne prospieva, čím viac sa o tej ich akcii pochybuje, diskutuje.

    Reply
  • 15. apríla 2019 at 17:22
    Permalink

    Tiež si myslím, že „akcia 1488“ bola skôr na vzbudenie pozornosti kvôli totálnej ignorácii tejto strany médiami, ako nejaká propagácia fašizmu. Ale to v tomto prípade nie je podstatné.
    Mňa šokuje absolútny profesný úpadok ľudí z generálnej prokuratúry (viď. ukážky zo žaloby GP publikované Uhríkom a z časti citované tu) a samotného generálneho prokurátora, ktorý podal návrh na zrušenie ĽSNS. A nie je to prvý prípad. Spomeňte si na obvinenie Rostasa zo strany NAKA a samotným vyšetrovateľom. Ak sa má týmto smerom uberať aplikácia práva na Slovensku, tak je to naplnenie jedného z pojmových znakov fašizmu, a to zastrašovanie ľudí s odlišnými názormi formou represie zo strany štátnych orgánov (spojenie korporátnej a politickej moci už tu máme dávno). A to aj za cenu prznenia práva.
    Najhoršie na tom je to, že zo súčasných politikov, či už koaličných, opozičných alebo mimoparlamentných, tento politický proces nikomu nevadí. Aspoň som doteraz nezaznamenal žiadne výhrady.
    A ešte jeden postreh – v prípade voličov ĽSNS nejde len o nejaký protest proti súčasnému „systémovému“ establišmentu. Ak si pozriete program ĽSNS na ich stránke, tak zistíte, že sú naľavo od Smeru (okrem 15% dane pre právnické osoby, ale aj o tom sa chystá na návrh SNS vláda rokovať).
    Takže o čo tu vlastne ide?

    Reply
  • 22. apríla 2019 at 18:02
    Permalink

    Zrušenie strany ĽSNS nie je spravodlive,lebo voliči si túto stranu priali a to pochádza z vôle ľudu teda voličov a preto ústava SR musí rešpektovať túto stranu,lebo je to vôľa ľudu aj moc pochádza z vôle ľudu.

    Reply
  • 22. apríla 2019 at 18:07
    Permalink

    ústava SR bola prijatá z vôle ľudu aj strana ĽSNS je z vôle ľudu a tak nemá nik právo zrušiť túto stranu ani prijatu ústavu SR,kde sa hovorí aj to že právo ľudu je nedotkuteľné.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *