Von der Leyenová v stredu prijme Johnsona v snahe pokročiť v rokovaniach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 8. decembra (TASR) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v utorok večer informovala, že v stredu v Bruseli privíta britského premiéra Borisa Johnsona, aby sa spolu pokúsili dospieť k dohode o budúcich vzťahoch medzi Európskou úniou a Spojeným kráľovstvom.

„Teším sa, že zajtra večer privítam predsedu vlády Spojeného kráľovstva Borisa Johnsona,“ uviedla šéfka exekutívy EÚ na svojom účte na Twitteri.

Obaja lídri už v pondelok v spoločnom vyhlásení naznačili túto možnosť, keď spresnili, že existujú výrazné rozdiely v troch zásadných otázkach rokovaní: spravodlivá hospodárska súťaž, správa vecí verejných a rybolov. Podľa ich pondelňajšieho vyhlásenia požiadali hlavných vyjednávačov – Michela Barniera a Davida Frosta – a ich tímy, aby pripravili podrobný prehľad zostávajúcich rozporov.

O týchto rozporoch budú hovoriť nielen Von der Leyenová a Johnson, ale aj premiéri a prezidenti na nadchádzajúcom summite EÚ (10. – 11. 12) v Bruseli. Von der Leyenovej rokovania s Johnsonom sú načasované zámerne pred štvrtkovým a piatkovým summitom, aby prípadný úspech mohli šéfovia štátov a vlád EÚ čo najrýchlejšie odobriť.

Von der Leyenová v tejto súvislosti privítala aj dohodu, ktorú v Bruseli uzavrel podpredseda EK Maroš Šefčovič a šéf úradu britskej vlády Michael Gove v rámci rokovaní spoločného výboru EÚ a Británie pre implementáciu dohody o brexite.

„Teší ma, že už v zásade máme dohodu o všetkých nedoriešených otázkach týkajúcich sa dohody o vystúpení,“ uviedla Von der Leyenová na Twitteri.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *