Výsledok ANKETY: Ľuboš Blaha – najobľúbenejšia súčasná ľavicová osobnosť Slovenska, za ním Roman Michelko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Anketa s názvom Kto je Vaša najobľúbenejšia slovenská ľavicová osobnosť súčasnosti? dopadla nasledovne:

Ľuboš Blaha – 27 hlasov

Roman Michelko – 23 hlasov

Eduard Chmelár – 20 hlasov

Stanislav Mičev – 7 hlasov.

Ankety sa zúčastnilo 77 ľudí. K ankete môžete aj ďalej diskutovať na diskusnom fóre na tomto linku.

Zapojte sa do diskusného fóra, kde môžte diskutovať na rôzne témy, alebo ich vnášať:

Zároveň spúštame ďalšiu anketu, ktorú nájdete na tom istom mieste, na pravej strane našej web stránky s otázkou: Aká je Vaša najobľúbenejšia súčasná ľavicová strana? Hlasovať môžte tu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




13 thoughts on “Výsledok ANKETY: Ľuboš Blaha – najobľúbenejšia súčasná ľavicová osobnosť Slovenska, za ním Roman Michelko

  • 17. júna 2018 at 10:59
    Permalink

    Myslím, že ankety sú dosť narýchlo zbúchané a preto majú malú vypovedaciu hodnotu a vážnosť. Netreba ich vyrábať na bežiacom páse, nad každou popracovať v širšom kolektíve, dať aj do diskusie na webe. Výber osobností viditeľne odrážal osobné hodnotenie autora. Osobnosti tam však musia byť zaraďované bez toho, či sa mi osobne páčia alebo nie.
    Ja osobne som nehlasoval. Chýbala mi napr. možnosť

    Nemám obľúbenú ľavicovú osobnosť (táto možnosť by mala byť zaradená vo všetkých anketách, napr. aj pri ľavicových stranách, objavilo by sa tým celkové hodnotenie ľavicovej scény)
    Iná osobnosť

    A určite tam chýbali predsedovia ľavicových politických strán (bez ohľadu na to, čo si o nich myslíme, či sú ľavicové). Téza, že malo ísť o osobnosti mimo politických strán, neobstojí. Potom by mala byť aj anketa inak nazvaná.

    J. Hrdlička – KSS
    A. Bekmatov – FLM
    M. Pomajdík – Vzdor
    I. Hopta – Úsvit
    P. Pellegrini – Smer
    R. Fico – Smer

    A dal by som tam čo najširšie spektrum ľavicových osobností:
    František Škvrnda
    Juraj Janošovský
    Karol Ondriaš
    Peter Dinuš
    a ďalší (určite diskutéri doplnia ďalšie mená)
    Nech by rozhodli čitatelia. To by nám skôr dalo určitý obraz ľavicovej scény.

    Reply
    • 17. júna 2018 at 11:09
      Permalink

      Obraz by nebol až tak presný – ak by sme chceli hlasovať za viac ľudí, čo sa zatiaľ nedá, museli by sme si vybrať jedného, a dopadlo by to asi tak, že „väčšia kopa pýta viac“. Anketu by tak možno vyhral Hrdlička, Janošovský by získal o rád menej hlasov, čo však neznamená, že je nanič.

      Rovnaké je to v súčasnej ankete o stranách, kde som zatiaľ nehlasoval, pretože si neviem vybrať medzi KSS a Vzdorom. Ani priebežné výsledky som si zatiaľ nepozrel, aby ma to nezvádzalo voliť s väčšinou :)
      Z pohľadu voliča ( aspoň mňa ) sa jedná o rovnaké strany.

      Reply
    • 17. júna 2018 at 12:24
      Permalink

      tie ankety su len na odlahcenie, ak chcete dat nejaku „Kvalifikovanu“ otazku, tak poslite…

      Reply
      • 17. júna 2018 at 20:47
        Permalink

        Dávid, moju reakciu tam dolu máš, ja som to tiež bral tak odľahčene, nuž ale KANTOR vo mne nepustí….ale ak chceš „dobrú otázku“ na ktorú odpoveď nevie ani Ústavný súd SR, tu je:
        Na čo vôbec potrebuje Slovenská republika funkciu PREZIDENTA?
        Vysvetlenie: Ostatných pár rokov, a to nielen za toho posledného prezidenta, bola funkcia veľakrát skôr „divadelnou roľou“, v ktorej sa odohrávali únosy, odohrávali sa koncerty, odohrávali sa vyznamenania, potriasalo sa rukami, otvárali sa rôzne podujatia a konferencie, taký človek ako „prvý Slovák“ pocestoval na rôzne a dosť nákladné podujatia a návštevy, hotová „cestovná kancelária“…posledným prezidentom, ktorý bol postavený pred štátnickú krízu a zvládol ju pred svojim ľudom, bol Ludvík Svoboda – a to bol prezidentom ČSSR v auguste 1968….

        Reply
  • 17. júna 2018 at 18:55
    Permalink

    Prosím vás, vy už ste fakt mimo realitu?
    Vy vážne považujete stranu Smer za ľavicovú a členov jej poslaneckého klubu za ľavičiarov?
    Pozreli ste si niekedy na stránke NRSR za čo hlasujú a ako hlasujú?
    Je to, čo robí ľavičiara (a chlapa vôbec) to, ako koná, alebo čo drísta?
    Toto už je na diagnózu…

    Reply
    • 17. júna 2018 at 20:52
      Permalink

      Kľud, je to len na odlahcenie, nic vazne…

      Reply
      • 17. júna 2018 at 21:27
        Permalink

        Nuž neviem, či práve tieto témy sa hodili na odľahčenie na tomto webe, toto sú skôr témy, ktorým by sa mala prikladať vážnosť.

        Reply
        • 17. júna 2018 at 21:42
          Permalink

          pisal som vam uz vyssie…ak mate nejaku otazku (co by sa hodila do ankety) poslite…

          Reply
  • 17. júna 2018 at 20:32
    Permalink

    Joj, joj, joj… to už sú vážne asi generácie odchované „demokratickými“ anketami a politickým „marketingom“, Imrich, škoda sa rozčuľovať. Musíme to brať ako to je – je to sieť, sociálna sieť s počet hlasovaní 77 kusov viac vypovedá i fakte ako samotná anketa. Veď ani nevieme, koľko ľudí „klikne denne“ na web – a teda koľkí „sa zdržali hlasovania“…
    Nechcel som pôvodne na tú anketu ani výber kandidátov reagovať…lebo som presvedčený, že budúci vodca ľavicových občanov Slovenska sa už pohybuje po teréne, hovorí s ľuďmi, učí sa faktom a vníma tú realitu, ktorá je iná než obrazy spoločnosti a sveta vytvárané politikmi a médiami. Ono, to slovo „vodca“ hneď vyvoláva niečo…nuž tak OSOBNOSŤ, lebo aj Štúr, aj Dubček, aj Husák, to všetko boli najprv mladými Slovákmi, ktorí si prešli „svoje učňovské roky“ v praxi a v stretoch s ideovými súpermi, ktorí boli často trestaní a vytláčaní na okraj vtedajšej spoločnosti, lebo nehovorili príjemné veci, ale hovorili ľuďom z duše – pretože predtým dlho a dlho počúvali a pýtali sa ľudí a tiež si ruky zodrali v ťažkej robote. Ak už hovoríme o ľavicových osobnostiach aj vo svete – Fidel Castro neprišiel z univerzity, ani Vladimir Uľjanov nepracoval v Ruskej cárskej dume, to boli ľudia, ktorých ani len vtedajšia moc nepustila do dverí nejakej inštitúcie. A tieto navrhované osobnosti? …no, možno sme my Slováci pokročilejší…samí vzdelaní a establišmentom zamestnávaní lídri tu boli navrhovaní …nie že by na to nemali, ale : čím že nás to majú presvedčiť? Svojim životom? Sú oni ten správny vzor, chalani?
    …nie, ja si osobne myslím, že po Kiskovi by už mohla robiť prezidenta aj Martinka z Turca, ak by žila… lebo: potrebuje vlastne Slovenská republika prezidenta? A načo?…
    …a tak si myslím, že ľavicový vodca a socialisticky či komunisticky zmýšľajúca súčasná osobnosť bude mať toľko rozumu, aby teraz a do týchto volieb nešiel. Možno aj preto oficiálne politické strany KSS a Smer SD váhajú…vedia, čo za rodeo bude nasledovať…

    Reply
    • 17. júna 2018 at 21:30
      Permalink

      Peter, aby bol trochu prehľad, koľko ľudí by sa zdržalo hlasovania, som navrhol doplniť otázku o bod Nemám obľúbenú ľavicovú osobnosť (ľavicovú) stranu – to by dalo určitý prehľad o postojoch čitateľov.

      Reply
      • 17. júna 2018 at 21:46
        Permalink

        Nema zmysel predsa ku ankete aka je vasa oblubena lavicova osobnost dat odpoved Nemám obľúbenú ľavicovú osobnosť.. :D naco mi je takato informacia vo vysledkoch?

        Reply
        • 17. júna 2018 at 22:50
          Permalink

          No, ak by za konkrétne osobnosti hlasovalo 77 ľudí, ale na doplňujúcu otázku len 20 ľudí, ukazovalo by to skôr na nezáujem ľavicových čitateľov o túto tému. Ak by však za konkrétne osobnosti hlasovalo 77 ľudí, teda za prvého 27 ľudí a na túto otázku 300 ľudí, ukázalo by to, že na Slovensku nemáme všeobecne prijateľnú ľavicovú osobnosť, že kredit ľavicových osobností je veľmi nízky.
          V prípade strany, že nemáme na Slovensku ani pre ľavičiarov prijateľnú ľavicovú stranu, ak by 300 čitateľov uviedlo, že nevidí pre seba prijateľnú ľavicovú stranu.
          Pre mňa by teda tieto otázky mali zmysel.

          Reply
  • 12. novembra 2018 at 11:26
    Permalink

    Čo je na Chmelárovi a Mičevovi ľavicové? Sú to rovnako prešpekulovaní oportunisti ako top oportunista Ľuboš Blaha. Blaha je krypto slniečkar, korému sa vôbev nehnusí postaviť sa do jedného radu a niesť transparent, vedľa vlastizradcov akými sú Štefunko, Havran, Radičová a spol.
    To nebol prieskum, ale grc, kde vôbec nemal čo robiť R. Michelko.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *