Začalo sa pilotné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 18. januára (TASR) – V pondelok sa začalo pilotné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb. Oznámil to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) v areáli Petržalského domova seniorov.

Okrem dvoch bratislavských zariadení sociálnych služieb sa majú na očkovaní podľa Krajniaka zúčastniť ďalšie zariadenia sociálnych služieb v Trenčíne, Žiline a Košiciach. Po pilotnom bude nasledovať riadne očkovanie v týchto zariadeniach po celom Slovensku.

Minister práce priblížil, že sú tri možnosti, ako sa ľudia môžu dať zaočkovať. „Prvá možnosť už beží, a to je tá, že zamestnanci ZSS sa už mohli zaregistrovať a mnohí už aj boli zaočkovaní prostredníctvom aplikácie, ktorú pripravilo ministerstvo zdravotníctva. Druhá možnosť je, že sa takýmto spôsobom vedia objednať zamestnanci aj v skupinách a tretia možnosť, ktorú spúšťame dnes, je to, že príde mobilný očkovací tím priamo do ZSS a zaočkuje zamestnancov a klientov, ktorí o to prejavia záujem,“ ozrejmil Krajniak.

Zároveň zdôraznil, že tiež bude možnosť, aby sa viaceré menšie zariadenia spojili a mobilný očkovací tím príde na dohodnuté miesto a zaočkuje zamestnancov a klientov všetkých týchto zariadení spolu. Kritériom na to, aby prišiel mobilný očkovací tím, je totiž zaočkovanie aspoň 20 ľudí.

Centrálnym orgánom pre registráciu ZSS je podľa Krajniaka odbor krízového manažmentu. Tak, ako sa zariadenia hlásia na očkovanie, v tomto poradí budú chodiť aj mobilné tímy, aby nedošlo k uprednostňovaniu.

„Verím, že postupne v ďalšom týždni budú ďalšie očkovacie centrá vysielať takéto tímy do ďalších zariadení a že sa nám za chvíľku začne potom to základné ťažisko očkovania, že začneme očkovať aj seniorov nad 75 rokov a chronicky chorých ľudí nad 65 rokov,“ vyhlásil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Krajčí skonštatoval, že celá očkovacia stratégia SR je „postavená na ochrane tých, ktorí sú rizikoví“. „Teraz prichádza ten veľký deň D, keď ideme začať reálne očkovať tých, ktorí budú mať najvyšší benefit z vakcinácie,“ skonštatoval Krajčí s tým, že pre nich vakcinácia znamená záchranu života a ochranu zdravia.

Krajniak zároveň poznamenal, že na Slovensku sa darí chrániť a liečiť klientov v ZSS. „Slovensko patrí v ochrane ľudí žijúcich v ZSS k špičke v Európe, ale aj na celom svete,“ tvrdí.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo uviedol, že podporuje očkovanie v ZSS. „Považujem očkovanie za účinné a bezpečné,“ zdôraznil. Verí, že tým bude táto skupina ľudí viac ochránená. Vallo priblížil aj kampaň na podporu očkovania seniorov s názvom Je čas sa opäť objať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Začalo sa pilotné očkovanie v zariadeniach sociálnych služieb

 • 18. januára 2021 at 17:34
  Permalink

  Otázočka: „Vakcínou sa bude očkovať alebo sa bude očkovacia vakcína testovať???“

  Reply
 • 19. januára 2021 at 0:03
  Permalink

  Kto je Krajniak?
  Minister prace a socialnych veci v maskacoch???
  https://www.youtube.com/watch?v=Ftfl8hKPHk8
  https://www.youtube.com/watch?v=H8sF-VNmngk
  Takto sa hra divadlo … a klame v priamom prenose …
  V poslednej ukazke prispevku Krajniak obhajuje Lipsica, ked sa ozval Pelle, hned na to Krajniak povie, ze ho nidky neohajoval, ale ze teraz zacne. Blazeny vyraz tvare, resp. oci Krajniaka odzrkadluje to, ako je spokojny s tym, ako mu to teraz krasne opat vyslo s tou svojou slizkostou=klamstvom a zakrytim svojej pravej tvare pred verejnostou. Bravo.

  Reply
  • 19. januára 2021 at 8:52
   Permalink

   Krajniak???
   Ja viem, SÚ RODINA– OLIGARCHOV!!! Rozumného neopije rožkom.

   Reply
 • 19. januára 2021 at 9:57
  Permalink

  Aj Mengele robil výskumy na ľuďoch. Má Krajčí, Jarčuška… SVEDOMIE??? Keďže sú to Boží ľudia, čaká ich Boží súd!

  Reply
  • 19. januára 2021 at 11:28
   Permalink

   Lenze na ich bozi sud Vam ja osobne kaslem.
   Chcem ich vidiet niest trest za tieto svoje ohavnosti a chcem ich vidiet sa zodpovedat tomuto narodu a to nielen formalne !!!
   Dakujem za pochopenie

   Reply
 • 19. januára 2021 at 12:42
  Permalink

  Ale veď ja som to adresovala Božím ľuďom; v tom zmysle, či sa svojho Boha neboja, keď v neho veria.
  Aj ja chcem vidieť týchto neľudí pykať za to, že ľudí tyranizovali. Chápem Váš hnev, cítim rovnaký.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *