Erik Tomáš: Matovičov strmý pád

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Je všeobecne známe, že podľa rôznych prieskumov a podľa nálad v spoločnosti predvolebná popularita Igora Matoviča je v troskách. Poslanec HLAS – SD, Erik Tomáš to v niekoľkých bodoch zhrnul a vymenoval skutočnosti v akoj situácii sa nachádza nie len Igor Matovič, ale aj koalícia

Status Erika Tomáša:

MATOVIČOV STRMÝ PÁD ?⬇️

Matovičova vláda úraduje ešte len 9 mesiacov. Ako sa za túto krátku dobu menil názor ľudí na jej pôsobenie :

– dôveryhodnosť premiéra Matoviča klesla o takmer polovicu

– nedôveryhodnosť premiéra Matoviča vystúpala na 73%

– podľa 60 % ľudí Matovič nezvláda riadenie vlády

– podľa 60 % ľudí vláda podcenila prípravu na 2. vlnu pandémie koronavírusu- podpora OĽaNO klesla z volebných 25% na súčasných 14%, teda o 11%

– Sme rodina sa zosunulo k hranici zvoliteľnosti, Za ľudí je už trvalo pod ňou

– vládne strany by podľa aktuálnych preferencií nezískali nielenže ústavnú, ale ani štandardnú väčšinu

– referendum o predčasných voľbách si želá viac ako polovica SlovákovTakéto drsné vysvedčenie od ľudí dostal Matovič a jeho vláda podľa prieskumov agentúr Focus a AKO.

Koronakríza samozrejme ťažko skúša aj ďalšie krajiny, ale v nich, až na výnimky, dôvera v tamojšie vlády neklesá ako u nás. Naopak, niekde si svoje pozície upevnili, či dokonca posilnili. Príkladom sú Rakúsko, či Nemecko.

Dôvod je jednoduchý. V týchto štátoch, na rozdiel od Slovenska, prijímajú aj ťažké opatrenia podľa predvídateľných plánov, v súlade s názormi odborníkov, so silnou finančnou pomocou a s jasnou komunikáciou k verejnosti. Matovičova vláda robí presný opak a akýchkoľvek ľudí s odlišným názorom, alebo kritikov označuje za múdrosráčov, kuvikov, či dokonca opice.

Na Slovensku už po trištvrte roku od nástupu vlády vznikla atmosféra na jej výmenu. Od januára začneme fyzicky zbierať podpisy pod referendum za predčasné voľby, ktoré môžu vyviesť Slovensko z chaosu a vrátiť jeho občanom dôstojný život.???

Zdroj: Facebook Erik Tomáš

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *