Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


LUČANSKÝ
Dajme si to najprv pekne v bodoch:
· Bývalý najvyšší policajný funkcionár Lučanský sám prišiel z dovolenky, aby sa prihlásil vyšetrovateľom.
· Po tom, ako ho zobrali do väzby, si údajne pri cvičení sám vylúpil oko, ale napriek tomu pokračoval v cvičení.
· Podľa svedectiev zdravotníkov, ktorí ho prijímali v nemocnici, bol vraj doslova a do písmena zmlátený.
· Podstúpil 12 hodinovú operáciu.
· V týchto dňoch sa pokúsil, o pravdepodobne úspešnú samovraždu.
· Lučanský zavrel niekoľko významných mafiánov, ale existovali aj vážne podozrenia o jeho nezákonnej činnosti.

Teraz si to rozoberme. Pokiaľ niekto vo väzbe cvičí a udržiava sa v kondícii, nesvedčí to o tom, že by mal samovražedné sklony. Svedčí to skôr o opaku. O chuti do života. Čo by sa muselo zmeniť, aby sa o pár dní pokúsil o pravdepodobne úspešnú samovraždu?
Lučanský bol nie len vysoko postaveným policajným funkcionárom a generálom polície, ale aj veľmi dôležitým svedkom. A veľmi dôležitým podozrivým. Z logiky napísaného jasne vyplýva, že takýto človek musí byť chránený 24 hodín denne nie len pred prípadným útokom zvonku, ale aj sám pred sebou. Navyše, ide o vysoko citlivý politický prípad, kde je opatrnosť o to dôležitejšia, lebo akákoľvek „nehoda“ takéhoto človeka vzbudzuje vášne a oprávnené, či menej oprávnené podozrenia a vyvoláva dohady a konštrukcie, ktoré niekedy nemožno vyvrátiť. Toto determinuje len dve možnosti: náš väzenský systém je úplne nekompetentný, vrátane tých, ktorí zodpovedajú za jeho riadenie. Pokiaľ platí táto alternatíva, je to dôvod na bezodkladné a okamžité odstúpenie ministerky spravodlivosti. Bez akýchkoľvek výhovoriek a otáľania. Druhou alternatívou je niečo, čo si ani nechcem pripustiť – že gen. Lučanský bol skrátka eliminovaný. Tu máme dve možnosti – prehnanou bitkou od personálu väzenskej stráže, alebo od spoluzadržaných – teda nechcene a omylom. Ďalšia alternatíva je najhoršia – že bol eliminovaný zámerne.

Nie je dôležité, či a do akej miery bol gen. Lučanský vinný, resp. či a do akej miery zneužíval funkciu policajného prezidenta. Dôležitý je fakt, že neprežil väzbu v demokratickej krajine, ktorou snáď stále sme. Toto je absolútna deštrukcia akejkoľvek právnej istoty v tejto krajine. Poviem to však kruto – čo sa dá očakávať od vedenia štátu, v ktorom sú psychicky chorí jedinci, sexuálni devianti, spoločníci mafiánov, podvodníci (plagiátori), ľudia, ktorí ignorujú ústavu, pre ktorých neplatia pravidlá, ktoré si sami prijali a ktorých dodržiavanie vyžadujú od obyvateľov? Nič. Vôbec nič. Očakávam od nich jediné – že okamžite vypadnú do zabudnutia. Ja chcem, aby sa zatvárali zločinci, aby spravodlivosť bola doslova „padni komu padni“. Ale nechcem(!), aby spravodlivosť vykonávali šialenci, podvodníci, sexuálni devianti. Lebo toto potom nie je spravodlivosť. Zo svojej podstaty ani nemôže byť. Nemôže byť malý zlodej sudcom veľkého zlodeja. Takto nefunguje spravodlivosť. Takto funguje absurdita, anarchia a spravodlivosť naruby.

Ja osobne neverím, že gen. Lučanský spáchal samovraždu. Neverím preto, čo som napísal vyššie. Ale pokiaľ mi nezávislé vyšetrovanie pod nejakým, neviem samozrejme presne akým, dozorom nezávislej komisie, zloženej z predstaviteľov opozície a koalície dokáže, že išlo naozaj o samovraždu, potom uverím. Inak nie. Možno mi budete tvrdiť, že sa to takto nedá. Ale dá sa. Všetko sa dá, keď sa chce. Dalo sa to v Katyni počas 2. sv. vojny, dalo sa to aj v Srebrenici. Tu všade boli nezávislé komisie, ktoré dozerali na vyšetrovanie zločinov, ktoré sa tam udiali. Keď sa to dalo v Katyni a v Srebrenici, dá sa to aj na Slovensku. Keď vieme pochybnými vyhláškami prijímať opatrenia, ktoré menia život miliónom ľuďom, musíme zvládnuť aj toto. Takže vyzývam kompetentné orgány na zriadenie takejto komisie.

Generálny prokurátor je môj dlhoročný priateľ. Minulý rok v júli sme v Tatranskej Lomnici mali rozhovor o nutnej očiste verejného života na Slovensku aj v duchu „padni komu padni“. Teraz ťa teda Maroško vyzývam – konaj tak, ako sme hovorili niečo viac ako pred rokom. Padni, komu padni!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Ján Baránek: Lučanský

 • 29. decembra 2020 at 22:34
  Permalink

  Ján Baránek si nevšimol jeden dôležitý detail. Správa o Milanovi Lučanskom bola zverejnená len pár hodín po tlačovke generálneho prokurátora na túto tému, v ktorej potvrdil doterajšie oficiálne rozprávky, a nič ho nemohlo lepšie usvedčiť z klamstva alebo nekompetentnosti.
  Zvláštna náhoda (koincidencia).
  A obávam sa, že v hre je už podstatne viac ako korupcia a „padni komu padni“.

  Reply
 • 30. decembra 2020 at 6:44
  Permalink

  Magorovič sa dosť rýchlo nechal počuť:…… toto najviac prospieva opozicii a mafii
  ……. opozícia a mafia zneužíva smrť Lučanského
  ……. ak s dokáže, že „pochybil“ jednotlivec, treba ho postaviť
  mimo službu

  Reply
 • 30. decembra 2020 at 22:23
  Permalink

  Je normálne, aby sa zaujate názory Jána Baránka takto verejne prezentovali??? Ďalšia politická hra!
  Logicky: 1. Nemôžete byť s väzňom 24 hodín, každú minútu.
  2. Bol najvyšší funkcionár polície, vedel oveľa viac ako sa píše. Pre koho to bolo dobré a pre koho zlé?
  S výmenou vlády nevymenili aj zamestnancov v Prešovskej väznici ale ostali tam zamestnanci minulej vlády.
  3. Komu prospeje, že už nič nepovie? Vyšetrovateľom nie ale zločincom.

  A takých Baránekov je v platených mediach neúrekom. Ľudia používajte vlastný rozum a nie zaujate a platene názory.

  Reply
  • 30. decembra 2020 at 23:01
   Permalink

   Používajte rozum aj Vy. Dnes všetci oddola až hore po ministerku, ministra a prokurátorov zatĺkajú. Ak naozaj ľudia vo väznici v Prešove urobili niečo, čo nie je v záujme súčasnej vlády, tak chovanie ministerky a krajskej prokuratúry nemá žiadnu logiku.
   A prečo myslíte, že medzi tými zločincami, ktorým prospeje, že už neprehovorí, nie je nikto z tých, čo dnes zatĺkajú okolnosti jeho smrti?

   Reply
 • 2. januára 2021 at 17:23
  Permalink

  Taky vůbec nevěřím, že gen. Lučanský spáchal sebevraždu. A jestli ano, tak k ní byl nezákonným nátlakem donucen. Hned při TB mě nesedělo plno informací. Jsem šokovaná , co se dnes děje u nás na Slovensku. Nezažila jsem ještě nikdy nic takového !!!!! A poprvé v životě pociťuji STRACH. Každý, kdo má cit pro pravdu a spravedlnost ať je ve střehu a pohotovosti.

  Reply
  • 4. januára 2021 at 18:30
   Permalink

   Baránek , kedysi celkom normálny komentátor. Dnes sa prejavuješ ako zblbnutý smerohlasný úbožiak.
   Tváriš sa suverénne bohorovno a v skutočnosti táraš dve na tri !!! Len sa divím a nechápem kvôli čomu takého
   „uja“ pozýva ta3 na rozhovor ???
   – len ak sú smerohlasní šmejdi aj oni!!!
   Platí vás smerohlasná mafia z nazbíjaného??

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *