Judita Laššáková: Žilinka má na viac, ale asi je tam, kde by nemal byť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Právnička Judita Laššáková prezentovala názor k vyjadreniam Radoslava Procházku a gen. prokurátora Maroša Žilinku, vo vzťahu k Žilinkovým vyjadreniam k porušeniu zákona hlavným hygienikom Jánom Mikasom. Poukazuje na to, že Žilinka má naviac ako to, čo predviedol dnes.

Facebook Judita Laššáková:

Dnes som zachytila dve vyjadrenia dvoch mužov o vyhláškach úradu verejného zdravotníctva.

Radoslav Procházka: „Odhliadnime od toho, že zákon, ktorý dal šéfovi rozpočtovej organizácie právomoc regulovať všetko okrem dýchania, je zjavne PROTIÚSTAVNÝ a raz na to budú musieť prísť aj v Košiciach (sídlo Ústavného súdu SR). To sa stáva aj v lepších rodinách. Ale že výkon tejto právomoci pripomína hieroglyfy načarbané v piesku, je už predsa len trochu cez čiaru.“

Maroš Žilinka (úradujúci Generálny prokurátor): „Úrad verejného zdravotníctva porušil zákon, keď 27. decembra 2020 a 10. januára 2021 vydal vyhlášky, ktoré umožňovali udeliť viaceré výnimky.“

Tak pánovi Generálnemu prokurátorovi vadia výnimky. Nie samotné vyhlášky. Síce je to aspoň „niečo“, ale aj tak málo. Ale mňa to presvedčilo o tom, že Procházka nie je tam, kde by mal byť a naopak Žilinka je tam, kde by nemal byť. Úlohou GP je chrániť ústavnosť, nie politikov a ich rozhodnutia.

P.S.: Aby bolo jasné, mňa pán Žilinka sklamal. Lebo viem, že má na viac! Je múdry a vzdelaný. Toto jeho rozhodnutie nechápem… Je totiž nedostačujúce. Áno, chcem viac a on na viac má! Keby nemal, tak nie som tak sklamaná…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *