Maďarská ministerka sa pripojila k Merkelovej s kritikou sociálnych sietí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračné foto: rmx.news

Ministerka spravodlivosti Maďarskej republiky Judit Varga sa podľa článku portálu REMIX pripojila k nemeckej kancelárke Angele Merkelovej s kritikou najväčších sociálnych sietí, ktoré po udalostiach 6. 1. na Kapitole vo Washingtone zrušili účty Donalda Trumpa. Angela Merkelová označila toto rozhodnutie za „problematické“.

Judit Varga na svojom facebookovom profile bola ešte konkrétnejšia. Otvorene píše o „digitálnom imperializme“.

„Počas niekoľkých posledných dní dosiahla cenzúra súkromných spoločností novú úroveň a udrela bezprecedentným spôsobom. V tomto digitálnom imperializme už nezáleží, či ide o priemerného používateľa alebo demokraticky zvoleného prezidenta vedúcej svetovej mocnosti. Kohokoľvek je možné umlčať jednoduchým stlačením jediného tlačidla.“

„Dostali sme sa do bodu, kedy virtuálne rozhrania a komunikačné kanály, ktorých vybudovanie často stálo obrovskú prácu a veľké finančné investície, je možné svojvoľne zničiť bez akejkoľvek zodpovednosti. Všetko toto nám jasne ukazuje, akí sme zraniteľní voči globálnemu riadeniu sveta cez liberálne sociálne médiá.“

Čitateľom je dobré pripomenúť, že v septembri 2020, počas tlaku na Maďarsko a Poľsko v rámci vrcholných rokovaní EÚ, sa už stalo, že Twitter na krátky čas suspendoval oficiálne konto maďarskej vlády.

Odmietanie nepriateľského chovania voči prezidentovi Trumpovi nie je v Nemecku všeobecné. Podľa prieskumov verejnej mienky ho väčšina, naopak, schvaľuje. Preto aj reakcia Angely Merkelovej bola skôr zdržanlivá. Mnoho vrcholových politikov, ako napríklad aj Jens Zimmermann z SPD si však uvedomuje, že: „Hovoríme o hlave štátu v demokratickej krajine. Donald Trum síce nie je v Nemecku veľmi populárny, ale napriek tomu, veď toto sa môže stať komukoľvek inému, kto vyhrá voľby.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *