Michelkov seriál o privatizácii: Privatizácia bánk a vlastníctvo médií

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ako sa nastavovali pravidlá privatizácie? Sprivatizovať podnik aj za korunu bolo síce nemorálne, ale, bohužiaľ, legálne, napríklad CEBO HOLDING SLOVAKIA, a.s. Ako sa privatizovali banky? Najprv sa oddlžili vo výške 100 miliárd korún, čo zaplatili všetci slovenskí občania a zahraniční investori (Taliani, Rakúšania, Nemci, Maďari či Belgičania) dostali zdravé banky za symbolickú cenu. V istom období bola v slovenských rukách len jedna jediná menšia banka – Poštová banka. Aká bola vlastnícka štruktúra novín SME – Bertelsmann Group, Nový čas – Rignier Axel Springier, Pravda – Daily Mail… Aká je dnes? Väčšinu médií vlastnia oligarchovia, konkrétne Penta (SME, Trend, Profit, Plus jeden deň, Plus sedem dní. Ako to bolo s priemyselnými podnikmi? Prečo dostali Američania prednosť pred Indmi pri privatizácii VSŽ napriek oveľa horším podmienkam? Ako a prečo skončilo slovenské vlastníctvo Dusla Šaľa a Matadoru Púchov? Prečo všetky väčšie a stredné pivovary už nie sú v slovenských rukách? Najväčší podnik v slovenských rukách – Železiarne Podbrezová. Všetko vlastnia buď finanční žraloci alebo nadnárodné spoločnosti. Sme v stave, keď už neexistuje slovenská ekonomika, ale len ekonomika na Slovensku. Takto skončil príbeh privatizácie po slovensky…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Michelkov seriál o privatizácii: Privatizácia bánk a vlastníctvo médií

 • 23. apríla 2019 at 0:31
  Permalink

  To je dobré, že sme už dvaja, Roman…ale budem oveľa radšej ak budú kvôli privatizáciám a kvôli rozkradnutiu národného majetku Slovenska ľudia protestovať v uliciach… mnohí si dokonca myslia, že to sa rozkradlo už pred rokom 1989, toľko do nich hučala antikomunistická propaganda …počúvajte reláciu Spomienky na budovanie kapitalizmu č.12, s témou „Ako prišlo bohatstvo…náš Klondyke“, v utorok 23.apríla od 15:30 do 17:30 hod na Slobodnom Vysielači B.Bystrica, prípadne i zavolajte do štúdia v tom čase. Autor.

  Reply
 • 23. apríla 2019 at 11:20
  Permalink

  Ak si dobre spomínam, tak po prevrate jedna z prvých väčších úprav legislatívy vypustila z trestného zákona trestné činy proti republike a trestný čin rozkrádania majetku v socialistickom (spoločnom) vlastníctve. Ak privatizovali tí, čo tieto trestné činy rušili, tak ide o konflikt záujmov a v ich prípade by zrušenie trestnosti týchto činov malo byť neplatné.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *