Roman Michelko: Koniec Majského? (Veci verejné 32/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


.

Kritika privatizácie strategických podnikov: argumenty, fakty, konkrétne príklady. Strategické podniky by mali byť vo verejných rukách, lebo zásadné veci ako elektrika, voda, plyn majú byť pod verejnou kontrolou. Prečo všetky sieťové odvetvia sú v západnej Európe štátnych rukách – EDF, Rhurgas, Enel, Deutsche Telecom, ČEZ?

Ako to bolo naozaj s privatizáciou Telecomu? K tomu všetky argumenty v kontexte. Neexistujú nevypovedateľné zmluvy. Áno, je to tak. Ide, samozrejme, o to za akú cenu. Aké máme skúsenosti s arbitrážami? Dajú zachrániť SE? Dajú, ale je nutné zmeniť memorandum o porozumení.

Čo by zmenili predčasné voľby? Prepadnú Za ľudí, ale nahradia ich spojené maďarské strany? Spojenie týchto strán je poznaná nevyhnutnosť. Musíme počkať na to, kedy sa nepríčetná politika OĽANO konečne prejaví na preferenciách. Na strane druhej strane – Smer a Hlas-SD (Pellegriniovci) dajú spolu možno aj o 10 % viacej, ako to bolo vo voľbách.

Aké je teda riešenie? Vznik novej trojpilierovej strany: národnej, sociálnej a kresťanskej je nutný, ak chceme zachrániť Slovensko. Zopár vplyvných ľudí si to hlboko uvedomuje a bude robiť všetko preto, aby to vyšlo.

Jozefa Majského dobehla jeho minulosť. Kto ho pustil na slobodu? V roku 2004 Dzurindova figúrka a jeho hlavný poskok Dobroslav Trnka. Pýcha predchádza pád. Uvidíme, ako to bude s jeho vydaním na Slovensko? Doby, keď takéto figúrky „tvrdili muziku“, sú, dúfajme, definitívne preč. Hádam aj toto indivíduum konečne dobehla spravodlivosť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Koniec Majského? (Veci verejné 32/20)

  • 10. augusta 2020 at 22:57
    Permalink

    Čo by sa stalo, keby sme nevykonali rozhodnutie arbitrážneho súdu ?

    …lebo štát nad všetkým- či nie ?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *