Roman Michelko: Veci verejné (21/2020) – Fico alebo Pellegrini, Matovič zas „nesklamal“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Matovič sa zas vyznamenal, fatálne zlyhal pri presadzovaní „Domácej karantény“. Sebareflexia nulová, zato jeho arogancia je nekonečná. Nebol schopný priznať si svoju chybu, nemal ani toľko súdnosti, aby rozšíril testovací režim aspoň na tých, ktorí boli na hraniciach. To by však musel priznať svoju chybu, čo nikdy neprizná.

To čo predvádza sú prejavy amaterizmu, šialenej arogancie, absolútna strata súdnosti a prejav nepríčetnej primitívnosti. Jeho ostatné statusy na facebooku prekonali akékoľvek dná. Čo na to jeho ultra fans? Neexistuje nič, čo im otvorí oči? Uvidíme.

Smer sa pomaly ale iste rozpadá. Čo povedal vo svojom Vyhlásení Podmanický? Odišiel, aby sa nestal nástrojom vnútrostraníckych síl. Odchod Pellegríniho je len otázkou času. Odíde s ním tretina poslancov? Je ešte možné Smer zachrániť? Pellegríni dostal ponuku od Štefunka, aby išiel do PS. Samozrejme odmietol. Nepôjde ani k Druckerovi. Jeho okolie ho nemusí a sám bude silnejší? Asi nie.

Kto ostane pri Ficovi? Okrem Blahu len hlbokí dôchodcovia. Kto bude silnejší? Existuje ešte jedna možnosť. Ficov zdravotný stav je zlý. Možno nakoniec predsa len pristúpi na dohodu. Ale to je dnes viac než neisté.

No a nakoniec Lex Lipšic, prišiel do parlamentu ako poslanecký – nie vládny návrh zákona. To znamená jediné. Kolíkova s tým má zásadný problém a bude robiť všetko pre to, aby neprešiel. Nemá však taký vplyv. Koncovka tak bude u Čaputovej. A je otázne či to dá na Čentéša. Bohužiaľ, asi nie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Roman Michelko: Veci verejné (21/2020) – Fico alebo Pellegrini, Matovič zas „nesklamal“

 • 25. mája 2020 at 1:28
  Permalink

  Ad. 1,
  Blokáda hraníc, nechcem byť škodoradostný, ale táto skupina voličov volila trnavského blba s väčším nadšením ako „neprispôsobiví cigáni“
  Ad. 2,
  Raši sa „odkopal“ pri Smeráckom hľadaní kandidáta na post prezidenta, keď blúznil o Mirkovi Lajččákovi. Raši a jeho košickí liberálni súdruhovia pôjdu s tým, kto im zaručí ďalšie funkčné obdobie parazitovať na „našom“ štáte. A nevidím optimisticky ani prípadnú dohodu Fico – Pele, je tam riziko, že Pele by aj Ficove a Bláhove hlasy „odvliekol“ do liberálneho košiara.
  Ad. 3,
  Lex Lipšic, je to najtoxickejší politik po „Výťaznom Novembry“, jedine on, Nikolson a P. Tóth, môžu vedieť ako to bolo z vraždou naivného Kuciaka a preto „obhajuje“ pozostalých aby sa to nikdy nezistilo. Ale aj pre neho je tu riziko, viď prípad Manuela Noriegu a ďalších diktátorov na západnej polguli dosadených USA. Je nebezpečné byť priateľom USA, keď zistia, že živý už nie je užitočný!

  Reply
 • 25. mája 2020 at 7:29
  Permalink

  1. Prijaté hygienické opatrenia voči SARS2 a ich dodržiavanie občanmi spôsobili to, že zo zdravotného hľadiska je u nás tak dobrý stav čo sa týka nakazenosti. No stálo nás to obrovské hospodárske škody, pričom, ako to už býva pri kapitalistickej vláde, hrozí, že ich zase zaplatia obyčajní ľudia – len aby sa bohatým, „prácudávačom“ a bankám niť nestalo.
  A teraz, keď sme toľko obetovali, a ešte len budeme musieť obetovať, máme ustupovať emigrantom, ktorí behom mesiaca môžu tieto výsledky zdemolovať a vrátiť nás do marca a na taliansku cestu. Majú na výber – buď sa vrátia odkiaľ prišli, alebo ísť do štátnej karantény – ale nech nevydierajú a neohrozujú národ, ktorí už čosi obetoval.

  Čo sa týka spôsobu prevedenia domácej karantény, vadí mi, že sa to snažia riešiť elektronicky prostredníctvom sledovania telefónu. Až sa čudujem, že ten emigrantský plebs je tak dychtivo ochotný si zavliecť do telefónu nejaké pochybné svinstvo, kde nie je isté či sa ho potom úplne zbavia.
  Radšej sa to malo riešiť nákupom elektronických polohových náramkov, ktoré by sa mohli ďalej využívať pre ľahkú domácu basu, alebo v budúcnosti pre prípad podobného infekčného ochorenia.

  2. Odchod slniečkárov zo SD nemusí byť žiadnou tragédiou, práve naopak – ale len za určitých okolností.
  Tie okolnosti sú, aby Fico chcel robiť prísne ľavicovú politiku, aby robil vlasteneckú, nie proglobalistickú a svetoobčiansku politiku, aby politiku robil s chuťou a aby bol zdravotne v poriadku, aby čistku v strane previedol rázne a potom ju s istotou viedol do ďalších volieb.
  Mám však podozrenie, že ani jedna z týchto okolností nie je splnená, čo znamená že slniečkársky Smer zoberie časť voličov, a bude sa musieť neskôr spojiť s ďalšími sleniečkárskymi stranami, a že ľavicový Smer asi ( našťastie ) zanikne.
  A tu už mali čakať pripravení komunisti, že prevezmú ľavicové voličstvo a ponúknu mu socialistickú politiku – no a -čakajú ?

  3. A ešte poznámka pod čiarou – pravica a jej lúmentariát označuje Fica za alkoholika. V živote som ho nevidel opitého, ako napríklad tankistu spod Dubňa, tak by ma zaujímalo, odkiaľ sa to vzalo, a či je to vôbec pravda ?
  Lebo je rozdiel, keď si človek raz vypije, a „čosi porozpráva“, a alkoholizmom, keď je človek už závislý, a nevie nepiť.

  Reply
 • 25. mája 2020 at 11:40
  Permalink

  Ficovi držím prsty. Verím, že zvíťazí. Ak sa mu podarí zbaviť sa Beňovej, Peleho a ďalších lumproletárov, dodrží slovo o ľavicovo – vlasteneckej politike, tak opäť budem voliť SMER. Ja verím, že sa k nemu pridajú mladí DAVISTI.

  Reply
  • 25. mája 2020 at 18:53
   Permalink

   Aj Fico aj Pelle majú v niečom pravdu. Fico je však zaťažený veľkým vplyvom oligarchov a megakauzami jeho okolia (o ňom sa nič nevie). Ostal by však kádrovo nahý a to aj keby sa s Pellem nejako dohodli, už to nie je taká základňa kádrov ako v počiatkoch Smeru. Na druhej strane, Pelle je čistejší a aj prijateľnejší pre prípadných odpadlíkov od terajšej koalície s predpokladaným väčším koaličným potenciálom, no mená okolo neho (Raši, Žiga) nie sú takisto samý lesk. Rozklad Smeru, ktovie v koho réžii, je v najnevhodnejšom čase, kedy terajšia vláda nestojí za nič a alternatíva voči nej bude chabá a okyptená.

   Reply
 • 25. mája 2020 at 12:11
  Permalink

  Keby sa podarilo Pelegrinimu a spol. zdecimovať SMER tak ako to urobil Weiss, Schmognerova, Ftáčnik… tak by dostali po čase rovnako dobré „trafiky“ aj bez toho, aby sa im podarilo založiť životaschopnú (akéhokoľvek zamerania) stranu. A v tomto by ani nemusela mať prsty priamo opozícia. Stačí si spomenúť na obdobie, keď sa Schmognerová nechala počúť že poputuje do Ženevy, lebo mala „raňajky“ so šéfom OSN. Dzurinda/Mikloš sa nechali počuť, že takto sa vraj funkcie nedávajú…. A veľmi sa mýlili. O tom zas nerozhodli u nás v republike. Ftáčnik sa najnovšie nechal počuť o potrebe odchodu dekana z jednej z fakúlt UK… lebo vraj jemu ide o hodnoty. Nuž tých hodnôt dostal doteraz viac ako dostatok. Jeho osobnostné vlastnosti a „kolegialitu“ som dokázal registrovať na niekoľkých vojenských cvičeniach. O tom, či sa podarí Pelegrinimu a spol (a tých v pozadí) rozložiť stranu rozhodnú sympatizanti. A sympatizanti neposudzujú iba imidž a nový „look“ Pelegriniho…. ale aj jeho spôsoby. Ľavicovosť bude treba po tomto korona chaose dokázať. A na to Pelegrini nemá chuť. Trochu mi to pripomína film z dávnej minulosti „Myš ktorá revala“

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *