Roman Michelko: Veci Verejné: Prvotné zhodnotenie parlamentných volieb 2020

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prekvapenia volieb, vysoký zisk Oľano, ústavná väčšina pre opozíciu, prepad koalície PS/Spolu, KDH to tiež nedalo.

Smer skončil o trochu lepšie než sa očakávalo a ĽS NS , nedosiahlo taký zisk, aký predpokladali.

SNS mimo parlamentu a Vlasť tesne pod % bez nároku na štátne dotáciu. Kiska prudko padol, na jeho úkor narástol Matovič, Kiska je predsedom najslabšej parlamentnej strany, Sme rodina posilnilo.

Agresívni liberáli prepadli, koalícia aj na čele s Matovičom má šancu vládnuť dlho , možno aj štyri roky.

V Smere Pellegrini podstatne úspešnejší než Fico, bude to rezultovať do súboja o vedenie v Smere? Blaha pod očakávaniami, ale aj tak urobil dobrý výsledok. V Smere sú však poslanci ktorí majú len niečo vyše 300 preferenčných hlasov ( Kondrót).

Udavač Benčík sa nakoniec do parlamentu dostal Smatana nie.

Táto noc nebude krátka, ale nuda v politike rozhodne nebude.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


20 thoughts on “Roman Michelko: Veci Verejné: Prvotné zhodnotenie parlamentných volieb 2020

 • 3. marca 2020 at 6:52
  Permalink

  Za druhú najväčšiu tragédiu po tom , čo vyhrala pravica, považujem to, akú silu nabralo OĽajNO, čo znamená, že namiesto dľa prieskumov očakávaných 5-6 vládnych strán, stačí na vytvorenie pravicovej vlády s absolútnou väčšinou 3 (!!!!!) strany !

  OLajNO+SS+Žaludi = 78 posrancov !!!

  Výhodnejšie pre nás by bolo, keby postúpili aj KDH s PS, pričom všetky pravicové strany by mali okolo 7 – 10 %. Takto sa KDH a PS stávajú pravicovými zálohami do ďalších volieb pre prípad že sa toto zosype. Predpokladám zámerné rozdelenie PS a Spolu, jednak na zníženie kvóra a jednak na „rozšírenie“ záloh.

  Popularisti zo Sme Borisova rodina, s najľavicovejším programom môžu veľmi ľahko skončiť v opozícii, pokiaľ budú presadzovať „extrémne“ ľavicové požiadavky.

  Ak bude chcieť pravica vŕtať v ústave, ešte stále jej môže byť Rodina nápomocná.

  Jedine, že by si Matožič už teraz uvedomoval nestabilitu svojho podnikateľského „projektu“ – vtedy by už naozaj ako poistku potreboval hlasy Borisovej Rodiny.

  Reply
  • 3. marca 2020 at 8:07
   Permalink

   Áno to málokto predpokladal , že Sme rodina môže byť a ja verím, že bude akýmsi strážcom v 4 člennej vládnej koalícii. Matovičovi poslanci sú jedna veľká neznáma a v prípade predčasných volieb sa áno KDH a PS stávajú pravicovými zálohami, ale bude to šanca aj pre Smer podľa mňa však bez Fica.

   Reply
   • 3. marca 2020 at 10:50
    Permalink

    Sme rodina bude strážcom svojho majetku — oligarcha oligarchovi oko nevyďobe.
    A Smer je Ficova značka, chcete mu ju vziať? Ale to je krádež! Nebyť Fica a Blahu Smer nevolím.

    Reply
    • 3. marca 2020 at 19:10
     Permalink

     Robo to má zapísané v katastri? ?

     Reply
 • 3. marca 2020 at 7:03
  Permalink

  Ja neverím, že OĽANO získalo tých 25% čistým spôsobom, Neverím!!! Alebo, žeby bolo na Slovensku toľko bláznov?

  Reply
  • 3. marca 2020 at 11:08
   Permalink

   Paní Slavomíro, dovolte mi

   mou úvahu, ale také zkušenost. Na úrovni vol. okrsků je podvod s hlasy voličů VYLOUČEN. Členové vol. komisí se jednak navzájem vidí a kontrolují, jednak jsou kontr. součty. Vše se děje RUČNĚ, tedy fyzicky, to se oblafnout jednoduše nedá.

   Na vyšší úrovni, tzn. v okresních a krajských statistických úřadech, kde se to zpracovává vesměs poč. programy, je situace už horší v tom, že obsluha těch programů se ničeho nedopočítá, nevidí dovnitř, co ten software vlastně mele. Obsluha jen klepe na klávesnici přístupová hesla, aby to celé vypadalo tajemně a důvěryhodně. Co se uvnitř PC v síti děje, to vědí jen a pouze tvůrci onoho softwaru.

   Konec konců, na internetu je to stejné, veškeré naše e-maily jsou napojeny na zpracování skrze Google v Langley ve Virgínii v USA. Nadarmo tamější ředitelka amer. CIA nepřijala před rokem našeho premiéra Babiše i s českým šéfem zpravodajců v BIS panem Koudelkou, že ano. Mají tam, v Langley, celou planetu doslova na talíři. Dnes je jediná důvěrná zpráva ta, kterou si sdělíte papírem nebo na CD-R (nikoli CD-RW, ten se dá přepsat) disku skrze zapečetěnou obálku obyčejnou poštou. Nicméně, ani na úrovni okresů a krajů bych stále nikoho nepodezíral.

   Ovšem již KLÍČOVÁ ZMĚNA nastává na CELOSTÁTNÍ úrovni zprac. vol. výsledků. Tam již metoda „nalej-vylej“ je PLNĚ REÁLNÁ. Jednoduše tak, že za peníze v Praze dům. Uplatí se programátoři, aby vytvořili kouzla s přesunem hlasů. Kdo bude zpětně fyzicky přepočítávat hlasy v celé republice? Nikdo, paní Slavomíro!!!

   Ale hlavně, kdo je spočte i na centr. úrovni ručně pomocí kalkulačky, jako tomu bylo ještě před 30 lety? Nikdo, paní Slavomíro! Proč jsem si tak jist? Protože jednak jsem se voleb v okr. vol. komisi účastnil koncem 90. let za KSČM, jednak jsem v r. 2001 se zúčastnil zpracování vol. výsledků na PC pomocí softu. Mám tedy osobní zkušenost.

   ZÁVĚR ─ paní Slavomíro, volby byly důvěryhodné naposledy v době, kdy se veškeré zpracování dělalo s tužkou, papírem a kalkulačkou v ruce. Tedy bez použití PC.

   Mí souvěrci z KSRF z Moskvy mi důvěrně sdělili ty samé zkušenosti. Po úroveň krajů se zpracování věřit jakžtakž ještě dá, avšak na centr. úrovni, tedy již bez zraků volebních komisí, se za velké peníze dějí přesuny naprosto běžně. Konec konců, přečtěte si tohle:

   https://www.nasrestart.cz/ocima-radikalni-opozice/1182-co-delalo-par-hodin-po-volbach-auto-o-ano-pred-americkou-rezidenci

   Reply
   • 3. marca 2020 at 12:33
    Permalink

    Pán Vašek, tak nejako to cítim!!! Vďaka za vysvetlenie.
    Reakcia na odkaz: Blaha je FRAJER!!! HRDINA!!! Som šťastná, že ho máme!!!
    Raz bude v učebniciach dejepisu, keď táto amorálna doba pominie.
    A nielen on!!!

    Reply
 • 3. marca 2020 at 7:45
  Permalink

  Po roku 90 prestalo má to udivovať.

  Reply
  • 3. marca 2020 at 9:01
   Permalink

   A videli ste tých zloDUCHOV, ktorí sa vyrojili okolo Matoviča/Kňažko, Budaj, Dzurinda…/? Asi si sĺúbili lásku.

   Reply
 • 3. marca 2020 at 8:39
  Permalink

  Dovolil by som si provokatívnu otázku :

  Čo znamená Pelleho zisk 413 555 krúžkov, oproti Ficovým 243 463 krúžkom ?

  1. Je to vyjadrenie nedôvery voličov voči Ficovi – teda stotožnenie sa s tvrdeniami leboFico, za všetko môže Fico, Fico kradne, Fico je mafián … ?

  2. Je to potvrdenie toho, že značná časť voličov SD sú (skôr)liberálni mestskí eurosocialisti – teda vlastne sociálni-demokrati v plnom historickom ( podľa praktických skúseností s európskou SD ) význame – a nie „naľavo“ od sociálnej demokracie ?
  Poukázal by som napr. na obľúbenosť Beňovej, ktorá má na fakbuku skoro 60 000 podporovateľov ( toľko čo vyštekaný Blaha ), a neviem či len u gazdiniek kvôli receptom…

  Reply
  • 3. marca 2020 at 9:03
   Permalink

   Jasný dôkaz, že Smer zmodrel.

   Reply
  • 4. marca 2020 at 13:53
   Permalink

   Kvoli takým ako Beňová so ím nedal hlas

   Reply
 • 3. marca 2020 at 11:49
  Permalink

  Vážený kolega Michelko!
  Ako publicista a najmä humorista (sledujete súčasné HUMORIKON.SK?) som zostal naďalej na svojich pozíciách a patrím (nielen ja), ale i mnohí autori a tvorcovia, medzi tých píšucich novinárov na dôchodku a najmä humoristov, ktorí sa neobrátia chrbátom voči vlastnému svedomiu. Veril som, že Vlasť dosiahne vo voľbách viac, hoci súčasné médiá proslovenským aktivitám neboli naklonené a môj hlas zakrúžkovaním pána Harabina a vašej osoby (cez LT a SNN sa trocha poznáme zrejme aspoň čo sa týka publicistického vzájomného čítania sa a písania) takto prepadol a takpovediac zaradil sa medzi hlasy do stratena. To iba tak na úvod. Možno viete, že hneď na začiatku vzniku DAV/DVA sa Humorikon na základe spoločného slovenského prúdu prihlásil a pripojil medzi prvými k spolupráci o čom vravia aj spoločne prepojenie oboch internetových médií cez vzájomné logá. To tiež iba tak na úvod. Patríme tak „obaja“ medzi proslovenský a národnoštátny „prúd:“, sme tiež ako vy jeho nositeľmi a spoločné máme aj to, že sa uchádzame obaja o podporu dobrovoľných priaznivcov, pričom vám sa viac darí, hoci máme za rok existencie vyše 12 000 vstupov a podpora zvonku (vedenia štátu) je takmer nulová. Poznáte počin bývalého min. kultúry Maďariča, ktorí odovzdal rozdávanie grantov nejakým diletantom (agentúre), ktorá našu legálnu žiadosť OZ, prezentujúceho profesionálny kolektív špičkových slovenských humoristov, autorov i satirikov (satira tá u nás existovala iba na pomoc zvrhnutia vlády Mečiara a Fica) a bola štátom – vraj slovenským – podporovaná), pritom veľký balík peňazí putoval na podporu menšinovej (čiže maďarskej) kultúry! Už tri razy za sebou na základe legálnej VÝZVY o uchádzanie sa o grant pre novovzniknuté internetové médium, bola tri razy naša žiadosť o grant zamietnutá, dôvody sú vám iste známe (domyslíte si). Keďže sa snažíme vo svojich príspevkoch poukazovať na spoločenské neduhy a tých je najmä v politike neúrekom, snažili sme sa teraz pred voľbami zobrať si na mušku napríklad tak Kočnera, ako aj Kisku, čo je pre súčasnú politickú i oligarchickú garnitúru, ktorá sa dostala najmä teraz k moci, neprijateľné. V tejto súvislosti sa nám zdá nepravdepodobné, keďže stojíme na druhej strane pomyselného behu rieky, že sa nám podarí od nového ministra kultúry podporiť našu slovenskú kultúrnu iniciatívu, čo je v určitom slova zmysle jej klenotnicou. Boli by sme radi, ak by ste nám poradili čo ďalej, lebo doteraz, najmä technické veci hradíme z dôchodku a slovenský humor a satira sa takto stávajú na Slovensku tabu a sú odsúvané na perifériu. Jedno slovenské porekadlo vraví – Pomôž si, aj pánboh ti pomôže! Poraďte, nevieme ako z tohoto začarovaného kruhu von, keďže sami si pomôcť nevieme… Editor Humorikonu.SK v mene členov RR – milan kupecký, publicista humorista

  Reply
 • 3. marca 2020 at 11:59
  Permalink

  Vážený kolega Michelko!
  Ako publicista a najmä humorista (sledujete súčasné HUMORIKON.SK?) som zostal naďalej na svojich pozíciách a patrím (nielen ja), ale i mnohí autori a tvorcovia, medzi tých píšucich novinárov na dôchodku a najmä humoristov, ktorí sa neobrátia chrbátom voči vlastnému svedomiu. Veril som, že Vlasť dosiahne vo voľbách viac, hoci súčasné médiá proslovenským aktivitám neboli naklonené a môj hlas zakrúžkovaním pána Harabina a vašej osoby (cez LT a SNN sa trocha poznáme zrejme aspoň čo sa týka publicistického vzájomného čítania sa a písania) takto prepadol a takpovediac zaradil sa medzi hlasy do stratena. To iba tak na úvod. Možno viete, že hneď na začiatku vzniku DAV/DVA sa Humorikon na základe spoločného slovenského prúdu prihlásil a pripojil medzi prvými k spolupráci o čom vravia aj spoločne prepojenie oboch internetových médií cez vzájomné logá. To tiež iba tak na úvod. Patríme tak „obaja“ medzi proslovenský a národnoštátny „prúd:“, sme tiež ako vy jeho nositeľmi a spoločné máme aj to, že sa uchádzame obaja o podporu dobrovoľných priaznivcov, pričom vám sa viac darí, hoci máme za rok existencie vyše 12 000 vstupov a podpora zvonku (vedenia štátu) je takmer nulová. Poznáte počin bývalého min. kultúry Maďariča, ktorí odovzdal rozdávanie grantov nejakým diletantom (agentúre), ktorá našu legálnu žiadosť OZ, prezentujúceho profesionálny kolektív špičkových slovenských humoristov, autorov i satirikov (satira tá u nás existovala iba na pomoc zvrhnutia vlády Mečiara a Fica) a bola štátom – vraj slovenským – podporovaná), pritom veľký balík peňazí putoval na podporu menšinovej (čiže maďarskej) kultúry! Už tri razy za sebou na základe legálnej VÝZVY o uchádzanie sa o grant pre novovzniknuté internetové médium, bola tri razy naša žiadosť o grant zamietnutá, dôvody sú vám iste známe (domyslíte si). Keďže sa snažíme vo svojich príspevkoch poukazovať na spoločenské neduhy a tých je najmä v politike neúrekom, snažili sme sa teraz pred voľbami zobrať si na mušku napríklad tak Kočnera, ako aj Kisku, čo je pre súčasnú politickú i oligarchickú garnitúru, ktorá sa dostala najmä teraz k moci, neprijateľné. V tejto súvislosti sa nám zdá nepravdepodobné, keďže stojíme na druhej strane pomyselného behu rieky, že sa nám podarí od nového ministra kultúry podporiť našu slovenskú kultúrnu iniciatívu, čo je v určitom slova zmysle jej klenotnicou. Boli by sme radi, ak by ste nám poradili čo ďalej, lebo doteraz, najmä technické veci hradíme z dôchodku a slovenský humor a satira sa takto stávajú na Slovensku tabu a sú odsúvané na perifériu. Jedno slovenské porekadlo vraví – Pomôž si, aj pánboh ti pomôže! Poraďte, nevieme ako z tohoto začarovaného kruhu von, keďže sami si pomôcť nevieme… Editor Humorikonu.SK v mene členov RR – milan kupecký, publicista humorista

  Reply
 • 4. marca 2020 at 11:21
  Permalink

  pán Micheľko – roky akoby člen smeru
  a nezávislý publicista a politológ kandidujúci za Politickú stranu Vlasť

  Páči sa mi vaša sebakritika
  toľko peňazí z „neznámych zdrojov“ netreba vrátiť?

  Hohohohohóóó

  Reply
  • 4. marca 2020 at 12:07
   Permalink

   Zvolen, nerobte bu-bu-bu! Koho tu zastrašujete? My “ se vás neleknem“.
   Pánu Michelkovi nesiahate ani po veľký palec na nohe!
   Vy nemáte šajnu, o tom, čo je VLASŤ!!!

   Reply
   • 4. marca 2020 at 15:21
    Permalink

    pani Kotrádyová reagujete a vôbec nič neviete

    Hohohohóóó
    je známy spev harabina v rozhovore
    kde takto reagoval na majetkové pomery a svoje príjmy

    pni Kotrádyová
    vy nemáte ani šajnu o slovensku

    nikdy sa neodvážite diskutovať o ničom reálnom = skutočnom zo slovenska
    faktov sa bojíte

    prečo ste teda nevolili vlasť a micheľka ale fica a blahu ?

    Reply
 • 4. marca 2020 at 13:54
  Permalink

  Kvoli takým ako Beňová so ím nedal hlas

  Reply
  • 4. marca 2020 at 14:07
   Permalink

   Re: Ičo: Váš komentár, by si mali v Smere prečítať a poriadne sa nad ním zamyslieť!
   Je opodstatnený!!!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *