Roman Michelko: Vyhraj voľby a môžeš všetko (Veci verejné 30/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Matovičova tlačovka jasne ukázala, čo je zač – Pavol Paška by mohol len nemo závidieť. Neskutočná esencia arogancie.

Mediálni experti koalície majú hlavy v smútku. Summit EÚ bol absolútny trapas rovnako ako tlačovka. Hodnotenie je, samozrejme, výsostne politické. Nebolo v silách nikoho zastaviť rozpočet na granty z 500 mld na 390 mld. Ale seknutie dekarbonizačného fondu je fatálnym zlyhaním. Hanba na kvadrát.

Najväčšou hviezdou Matovičovej tlačovky bol jednoznačne Samuel Migaľ. Nenávisť voči novinárom presiahla všetky medze. Paradoxne vtedy, keď si naozaj začali robiť svoju prácu.

Proces odvolávania ukázal neskutočnú úbohosť koalície, osobitne OĽANO. Blanárov prejav veľmi slabý, nudný a veľká premeškaná šanca. Škoda.

V OĽANO asi naozaj platí, že čím hlúpejší poslanec, tým jeho typickejší predstaviteľ. Romana Tabak excelovala. Jej preklad Blanárovho príhovoru. IQ skutočne ani nie škôlka, možno jasle.

Vtipné bolo, že Matovič sa odvoláva na vedomie a svedomie koaličných poslancov. Pritom ich vedomie je zúfalé, ale svedomie, to je absolútne neexistujúci artikel.

Šeliga sa dostal do veľmi nepohodlného postavenia. Matovič položil hlavu na klát a dokázal, že všetci koaliční poslanci sú farizeji skrz-naskrz. Dokonalejšie ich už ani usvedčiť nemohol.

Ostáva jediné – ako sa to premietne do preferencií. Padne OĽANO aspoň na 15%? Strata 200 000 hlasov za 4 mesiace by nás predsa len mohla napĺňať istým optimizmom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Vyhraj voľby a môžeš všetko (Veci verejné 30/20)

 • 27. júla 2020 at 17:26
  Permalink

  Známy, ale pravdivý, Paškov výrok poslúžil pravicovej tlači na rozpútanie štvanice voči SD.

  Zaujímavé, že prenesením výroku do trhového prostredia a jeho úpravou na „Vyhraj konkurenčný boj a môžeš všetko“ sa postoj pravice mení na presne opačný, a to na nedotknuteľnosť presvätého práva kapitálu na svet bez hraníc ( =akýchkoľvek obmedzení , krytých všakovakými právami ).

  Z pohľadu slovenskej ľavicovej súčasnosti je však problém presne opačný – keď (pseudo)ľavica v 2012 drvivo vyhrala voľby, tak ne(z)mohla nič !

  Nevybudovala štít proti globalizácii, neposilnila všestranne štát, nezatočila s protislovenským a protislovanským živlom…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *