Roman Michelko: Začiatok konca Igora Matoviča (Veci verejné 42/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Tretíkrát od Sviečkovej demonštrácie použili politici proti občanom vodné delá. Igor Matovič sa tak zaradil hneď vedľa komunistov, ktorí rozháňali Sviečkovú demonštráciu a vedľa svojho „druha v zbrani“ Daniela Lipšica.

Tento týždeň naplno vypukla ďalšia koaličná kríza. Matovič veľmi hrubo, primitívne a bez akejkoľvek diskusie odmietol pripomienky Richarda Sulíka. Žiadne argumenty nepripustil, nebolo to totiž z jeho hlavy. Vyzval SaS, aby zmenila svoje vedenie, potrestal Branislava Gröhlinga tým, že zastavil už dohodnutý zákon, Martina Klusa nevzal do Bruselu a všetky kompenzačné opatrenia na podporu ekonomiky presunul z ministerstva hospodárstva na ministerstvo dopravy, respektíve ministrerstvo sociálnych vecí. Malosť, arogancia, tuposť a pomstychtivosť prekročili akékoľvek rozumné hranice.

A čo ostatní koaliční partneri? Okrem SaS držia hubu a krok. V utorok chceli narýchlo prijatým zákonom legitimizovať dlhodobé protiústavné konanie Úradu verejného zdravotníctva a hlavného hygienika Jána Mikasa. Zákonom zjavne protiústavným.

No a čo na to prezidentka Zuzana Čaputová? Prejavila sa klasicky oportunisticky. Tento legislatívny paškvil podpísala, ale zároveň ho poslala na Ústavný súd, keďže aj jej je jasné, že je zjavne protiústavný.

Kedy sa nájde v koalícii odvážny človek, ktorý zastaví toto Matovičovo šialenstvo? Matovič už prišiel o parlamentnú väčšinu. Minimálne šesť poslancov z klubu Za ľudí už koordinovane hlasuje zo SaS. Richard Sulík, ak by v sebe našiel politické líderstvo, už kontroluje dvadsať poslancov, čo znamená, že Igor Matovič ich má v najlepšom prípade sedemdesiatpäť, čo už nie je väčšina.

Kedy konečne prejde Sulík do ofenzívy? Na čo ešte čaká? Ako ešte viac ho má Matovič uraziť a ponížiť?

Matovič prišiel na chorý a nerealizovateľná nápad, že v priebehu dvoch víkendov pretestuje celý národ. Ešte nevie, či to bude dobrovoľné, alebo nie, ale pri orgiách amaterizmu jeho vlády je jasné, že to nemôže dopadnúť dobre. Nehovoriac o tom, že taká extrémna koncentrácia ľudí na jednom mieste znamená obrovské nebezpečenstvo vzniku viacerých ohnísk nákazy, a teda katastrofu biblických rozmerov. Jeho zámer, aby to bolo povinné a pod sankciami, je asi nepriechodný, v zásade to odmietajú aj jeho koaliční partneri. Ak to teda bude dobrovoľné, účasť môže to byť veľmi presným referendom o jeho dôveryhodnosti, respektíve o reálnej podporte, akou disponuje dnešná vláda.

Poučenie zo sobotných protestov: netreba demonštrovať pred Úradom vlády, zbabelca Matoviča jeho nohsledi pred vôľou ľudí ochránia, ale ak by tisíce ľudí demonštrovali pred jeho domom v Trnave, možno aj také sociopatické monštrum, ako je Matovič, by bolo nútene klásť si otázku či jeho konanie nie je už hrubo za akýmikoľvek hranicami.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Začiatok konca Igora Matoviča (Veci verejné 42/20)

 • 18. októbra 2020 at 22:16
  Permalink

  Vláda v ktorej je vrcholovým členom večný revolucionár a bývalý kurič (myslím si, že mal zostať pritom), rozohnala vodným delom, slzným plynom a strelbou gumenými projektilmi protestujúci dav. Budaj za socializmu sa nikdy nepoužili gumové projektily na streľbu do davu! Ten istý Budaj chce naprávať krivdy spôsobené štátom novými krivdami a to aj za rozohnanie sviečkovej manifestácie(také boli upútavky maistremu). V budúcnosti bude potrebné dnešným politikom siahnuť na dôchodky 50% odvodom dane na odškodnenie zranených.
  Matovič je v plnom rozsahu zodpovedný za súčasný stav pandémie. Prečo?
  Podľahol zahraničným a domácim oligarchom a vpustil do krajiny obrovské množstvo zahraničných gazarbajtrov. Na Ukrajine, ak máte peniaze kúpite potvrdenie aké budete chcieť. Vedel by som o tom rozprávať.
  Pustil do krajiny spustu nakazených zahraničných študentov. Po ubytovaní na internátoch a zamorení našich študentov, namiesto toho, aby ostali v karanténe na internátoch, riadiaci personál stredných a vysokých škôl ich poslali domov , aby rozniesli nákazu po celom Slovensku. Sabotáž ako vyšitá.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *