Roman Michelko: Začiatok konca Igora Matoviča (Veci verejné 42/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tretíkrát od Sviečkovej demonštrácie použili politici proti občanom vodné delá. Igor Matovič sa tak zaradil hneď vedľa komunistov, ktorí rozháňali Sviečkovú demonštráciu a vedľa svojho „druha v zbrani“ Daniela Lipšica.

Tento týždeň naplno vypukla ďalšia koaličná kríza. Matovič veľmi hrubo, primitívne a bez akejkoľvek diskusie odmietol pripomienky Richarda Sulíka. Žiadne argumenty nepripustil, nebolo to totiž z jeho hlavy. Vyzval SaS, aby zmenila svoje vedenie, potrestal Branislava Gröhlinga tým, že zastavil už dohodnutý zákon, Martina Klusa nevzal do Bruselu a všetky kompenzačné opatrenia na podporu ekonomiky presunul z ministerstva hospodárstva na ministerstvo dopravy, respektíve ministrerstvo sociálnych vecí. Malosť, arogancia, tuposť a pomstychtivosť prekročili akékoľvek rozumné hranice.

A čo ostatní koaliční partneri? Okrem SaS držia hubu a krok. V utorok chceli narýchlo prijatým zákonom legitimizovať dlhodobé protiústavné konanie Úradu verejného zdravotníctva a hlavného hygienika Jána Mikasa. Zákonom zjavne protiústavným.

No a čo na to prezidentka Zuzana Čaputová? Prejavila sa klasicky oportunisticky. Tento legislatívny paškvil podpísala, ale zároveň ho poslala na Ústavný súd, keďže aj jej je jasné, že je zjavne protiústavný.

Kedy sa nájde v koalícii odvážny človek, ktorý zastaví toto Matovičovo šialenstvo? Matovič už prišiel o parlamentnú väčšinu. Minimálne šesť poslancov z klubu Za ľudí už koordinovane hlasuje zo SaS. Richard Sulík, ak by v sebe našiel politické líderstvo, už kontroluje dvadsať poslancov, čo znamená, že Igor Matovič ich má v najlepšom prípade sedemdesiatpäť, čo už nie je väčšina.

Kedy konečne prejde Sulík do ofenzívy? Na čo ešte čaká? Ako ešte viac ho má Matovič uraziť a ponížiť?

Matovič prišiel na chorý a nerealizovateľná nápad, že v priebehu dvoch víkendov pretestuje celý národ. Ešte nevie, či to bude dobrovoľné, alebo nie, ale pri orgiách amaterizmu jeho vlády je jasné, že to nemôže dopadnúť dobre. Nehovoriac o tom, že taká extrémna koncentrácia ľudí na jednom mieste znamená obrovské nebezpečenstvo vzniku viacerých ohnísk nákazy, a teda katastrofu biblických rozmerov. Jeho zámer, aby to bolo povinné a pod sankciami, je asi nepriechodný, v zásade to odmietajú aj jeho koaliční partneri. Ak to teda bude dobrovoľné, účasť môže to byť veľmi presným referendom o jeho dôveryhodnosti, respektíve o reálnej podporte, akou disponuje dnešná vláda.

Poučenie zo sobotných protestov: netreba demonštrovať pred Úradom vlády, zbabelca Matoviča jeho nohsledi pred vôľou ľudí ochránia, ale ak by tisíce ľudí demonštrovali pred jeho domom v Trnave, možno aj také sociopatické monštrum, ako je Matovič, by bolo nútene klásť si otázku či jeho konanie nie je už hrubo za akýmikoľvek hranicami.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Začiatok konca Igora Matoviča (Veci verejné 42/20)

 • 18. októbra 2020 at 22:16
  Permalink

  Vláda v ktorej je vrcholovým členom večný revolucionár a bývalý kurič (myslím si, že mal zostať pritom), rozohnala vodným delom, slzným plynom a strelbou gumenými projektilmi protestujúci dav. Budaj za socializmu sa nikdy nepoužili gumové projektily na streľbu do davu! Ten istý Budaj chce naprávať krivdy spôsobené štátom novými krivdami a to aj za rozohnanie sviečkovej manifestácie(také boli upútavky maistremu). V budúcnosti bude potrebné dnešným politikom siahnuť na dôchodky 50% odvodom dane na odškodnenie zranených.
  Matovič je v plnom rozsahu zodpovedný za súčasný stav pandémie. Prečo?
  Podľahol zahraničným a domácim oligarchom a vpustil do krajiny obrovské množstvo zahraničných gazarbajtrov. Na Ukrajine, ak máte peniaze kúpite potvrdenie aké budete chcieť. Vedel by som o tom rozprávať.
  Pustil do krajiny spustu nakazených zahraničných študentov. Po ubytovaní na internátoch a zamorení našich študentov, namiesto toho, aby ostali v karanténe na internátoch, riadiaci personál stredných a vysokých škôl ich poslali domov , aby rozniesli nákazu po celom Slovensku. Sabotáž ako vyšitá.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom