Krása slovanských žien, intelektuálne posolstvá a nadpriemerný talent sa spojili aby vzniklo trio Silenzium. Silenzium vzniklo na pôde Novosibírskej filharmonickej spoločnosti ako klasické sláčikové trio obohatené o zvuk elektronickej, opernej a rockovej hudby. Internetovým hitom sa stalo moderné spracovanie známej revolučnej skladby И вновь продолжается бой (A boj pokračuje opäť, Dobronravov/Pakhmutov). Chcete vidieť ako vyzerá komunizmus, ktorý má štýl? Pozrite si toto video…
Zvodné pohľady, kožené nohavice, korzety, elegantné šaty, prenádherné účesy a skvelá muzika – to je Silenzium. Ich cieľom je búranie stereotypov o tradičnom zvuku sláčikových kapiel. Mix hudby, ktorú trio hrá je na pomedzí klasickej hudby, rockovej hudby, ale aj revolučných proletárskych songov. V reperotáre tak nájdete Leninské revolučné songy, ľudová hudba, ale aj skladby Johana Sebastiana Bacha, Vivaldiho, Prokopieva a známych kapiel ako Metallica, Rammstein, Queen, Korn. Súčasťou prezentácie sú aj vlastné kompozície. Skupina sa vo svojich klipoch netají sympatiám k červenej farbe a vlastenectvu.
Projekt vedie talentovaná violončelistka Natalya Grigoreva , ktorá spravuje aj oficiálnu stránku Silenzium na sociálnej sieti. Skupina koncertuje aj pre Talentovaná a pôvabná dievčina obohacuje stránku aj s filozofickými myšlienkami. Uvádzam niekoľko zaujímavých myšlienok:
„V povahe ľudskej bytosti je jeho všetranný fyzický, duševný a duchovný vývoj. Človek potrebuje trénovať telo a trénovať mozog a užívať si umenie a krásu, vybudovať vzťah s okolím… Žiadna virtuálna realita nenahradí človeka so skutočným životom, pretože sa to zhoduje s plnou povahou ľudskej bytosti. … Jeden z najlepších filmov 20. storočia – Stalker – je pokus porozumieť a dotknúť sa duchovného počiatku. Tarkovskij, ako každý génius cítil význam myslenia hudby v rámci tejto témy. … Je možné si predstaviť, že jedného dňa bude všetka hudba napísaná, všetky nejlepší kombinácie poznámok, ktoré sú vyrobené v melódii a nič iného, by sa nedalo skladať?“
Ale dosť bolo slov. Započúvajte sa do skvelej hudby tohto sláčikového tria.
Hrajú ako bohyne, BOHYNE! V peknom tele pekný duch!
Ďakujeme!
Šikovné dievčatá… A krásne:-)
Vďaka za info…
Ja som laik v hudobných otázkach, ale toto sa mi páči. Takto si predstavujem komunizmus.
Nuž za komunizmu by si s takouto muzikou v ZSSR ani nepípli:)
S týmto ste vedľa ako tá jedľa. Počuli ste už o Bratislavskej punkovej kapele Zona A, ja som sa o nej dozvedel z „komunistickej“ mládežníckej relácie a tieto dievčinky by lámali vtedajšiu hitparádu.
Hudobne sme za posledných 25 rokov, keď pozerám len na Slovensko, šli strašne dolu. Veď Elán, Žbirka a Marika Gombitová ešte dnes schovajú do vrecka hocikoho a vo väčšine moderných slovenských pesničiek je text totálny nepočúvateľný hnoj bez štipky myšlienky.
Jeden z najväčších hitov – V dolinách – je tu odkedy?
Pán Moravčík.
Tie dievčiny by si za čias ZSSR ani nepípli. Áno, je to veľmi pekné, s tým vrele súhlasím. Ale nepípli by si.
Vtedy by to bola by to totiž dekadentná hudba západu.
Jankech, viete, kto by si za komunizmus nepípol?
Napríklad hudobník vo videu, ktorý nájdete v článku Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne.
Nepípol by si ani Kalmus so svojím „geniálnym“výtvarným umením.
Myslím, že sme boli za komunizmu „ochudobnení“ o takých umelcov, ááách, o čo všetko som prišla, Jankech!
A ešte o Vás, „autentického ľavičiara“, ktorý zvelebuje kapitalizmus a jeho sociálne cítenie vyzerá takto: sebe peceň chleba, ostatným omrvinky!