Silenzium – mrazivo príťažlivé ženy hrajú revolučné piesne v rockovom podaní

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Krása slovanských žien, intelektuálne posolstvá a nadpriemerný talent sa spojili aby vzniklo trio Silenzium. Silenzium vzniklo na pôde Novosibírskej filharmonickej spoločnosti ako klasické sláčikové trio obohatené o zvuk elektronickej, opernej a rockovej hudby. Internetovým hitom sa stalo moderné spracovanie známej revolučnej skladby И вновь продолжается бой (A boj pokračuje opäť, Dobronravov/Pakhmutov). Chcete vidieť ako vyzerá komunizmus, ktorý má štýl? Pozrite si toto video…

A bitka pokračuje opäť, 
A srdce je nervózne v hrudi. 
A Lenin je tak mladý 
A mladý október dopredu! 
Budú nové víťazstvá, 
Bude to nový bojovník! 

Zvodné pohľady, kožené nohavice, korzety, elegantné šaty, prenádherné účesy a skvelá muzika – to je Silenzium. Ich cieľom je búranie stereotypov o tradičnom zvuku sláčikových kapiel. Mix hudby, ktorú trio hrá je na pomedzí klasickej hudby, rockovej hudby, ale aj revolučných proletárskych songov. V reperotáre tak nájdete Leninské revolučné songy, ľudová hudba, ale aj skladby Johana Sebastiana Bacha, Vivaldiho, Prokopieva a známych kapiel ako Metallica, Rammstein, Queen, Korn. Súčasťou prezentácie sú aj vlastné kompozície. Skupina sa vo svojich klipoch netají sympatiám k červenej farbe a vlastenectvu.

Projekt vedie talentovaná violončelistka Natalya Grigoreva , ktorá spravuje aj oficiálnu stránku Silenzium na sociálnej sieti. Skupina koncertuje aj pre Talentovaná a pôvabná dievčina obohacuje stránku aj s filozofickými myšlienkami. Uvádzam niekoľko zaujímavých myšlienok:
V povahe ľudskej bytosti je jeho všetranný fyzický, duševný a duchovný vývoj. Človek potrebuje trénovať telo a trénovať mozog a užívať si umenie a krásu, vybudovať vzťah s okolím… Žiadna virtuálna realita nenahradí človeka so skutočným životom, pretože sa to zhoduje s plnou povahou ľudskej bytosti. … Jeden z najlepších filmov 20. storočia – Stalker – je pokus porozumieť a dotknúť sa duchovného počiatku. Tarkovskij, ako každý génius cítil význam myslenia hudby v rámci tejto témy. … Je možné si predstaviť, že jedného dňa bude všetka hudba napísaná, všetky nejlepší kombinácie poznámok, ktoré sú vyrobené v melódii a nič iného, by sa nedalo skladať?“

Ale dosť bolo slov. Započúvajte sa do skvelej hudby tohto sláčikového tria.

Na ľudové motívy…
Hrajú aj rockové klasiky…
Klasika od J. S. Bacha v rockovom podaní
A na severskú tému

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Silenzium – mrazivo príťažlivé ženy hrajú revolučné piesne v rockovom podaní

 • 3. februára 2019 at 19:57
  Permalink

  Šikovné dievčatá… A krásne:-)
  Vďaka za info…

  Reply
 • 3. februára 2019 at 21:02
  Permalink

  Ja som laik v hudobných otázkach, ale toto sa mi páči. Takto si predstavujem komunizmus.

  Reply
  • 4. februára 2019 at 23:29
   Permalink

   Nuž za komunizmu by si s takouto muzikou v ZSSR ani nepípli:)

   Reply
   • 5. februára 2019 at 8:51
    Permalink

    S týmto ste vedľa ako tá jedľa. Počuli ste už o Bratislavskej punkovej kapele Zona A, ja som sa o nej dozvedel z „komunistickej“ mládežníckej relácie a tieto dievčinky by lámali vtedajšiu hitparádu.
    Hudobne sme za posledných 25 rokov, keď pozerám len na Slovensko, šli strašne dolu. Veď Elán, Žbirka a Marika Gombitová ešte dnes schovajú do vrecka hocikoho a vo väčšine moderných slovenských pesničiek je text totálny nepočúvateľný hnoj bez štipky myšlienky.
    Jeden z najväčších hitov – V dolinách – je tu odkedy?

    Reply
    • 5. februára 2019 at 21:34
     Permalink

     Pán Moravčík.
     Tie dievčiny by si za čias ZSSR ani nepípli. Áno, je to veľmi pekné, s tým vrele súhlasím. Ale nepípli by si.
     Vtedy by to bola by to totiž dekadentná hudba západu.

     Reply
 • 5. februára 2019 at 9:29
  Permalink

  Jankech, viete, kto by si za komunizmus nepípol?
  Napríklad hudobník vo videu, ktorý nájdete v článku Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne.
  Nepípol by si ani Kalmus so svojím „geniálnym“výtvarným umením.
  Myslím, že sme boli za komunizmu „ochudobnení“ o takých umelcov, ááách, o čo všetko som prišla, Jankech!
  A ešte o Vás, „autentického ľavičiara“, ktorý zvelebuje kapitalizmus a jeho sociálne cítenie vyzerá takto: sebe peceň chleba, ostatným omrvinky!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *