Veci Verejné Romana Michelka : Pripravuje sa Matovič na predčasné voľby?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Matovič pripravuje veľký tresk. Každé nezaopatrené dieťa dostane navrch 200 eur, krásne však? Len nepovedal, kto to zaplatí, a ani to, že sa navýši vreckové milionárom. Ženy kamaráta Borisa si prídu navrch o pekných 2200 eur. Dávku dostanú aj jeho nemé tváre v parlamente, ako bonus k 5000 eurám. Problém je však v tom, kto to zaplatí. My všetci, ale najviac to bude bolieť nižšie a stredné príjmové vrstvy. Všetko totiž zdražie o 5 a viac %. Skôr o takých 10 %.

Šialene budú krvácať živnostníci, ktorým brutálne zníži reálne príjmy, zruší odpočítateľné položky a krvavo zvýši odvody. No a bude brutálne šikanovať podnikateľov. Práve on mega podvodník, ktorý štát obral o minimálne pol milióna eur, podľa komentára v režimistickom Trende. Pritom stačilo tak málo, zdaniť tých, čo na to naozaj majú. Miesto toho, aby sa plazil pred bankami a zrušil im bankový odvod, mal ich zdaniť sektorovou daňou, rovnako ako telekomunikačných operátorov, monopoly , oligopoly, sieťové odvetvia a podobné, plus globálnych technologických hráčov špeciálnou digitálnou daňou (Google, Apple, Amazon a podobne). Na to však Igorkovi chýba guráž. Prečo žiadať od najbohatších, aby sa tiež trocha podieľali na nákladoch spoločnosti, ak je možné zdaniť tých, čo sa nevedie brániť. Také nehrdinské, prosto Matovičovské.

Referendum ante portas (pred dverami). V najbližších dňoch sa ukáže, či prezidentka referendum vypíše, alebo referendovú otázku predloží na posúdenie Ústavnému súdu. Prostoduchí zúfalci ako Pročko namietajú, že sa tým poruší ich právo na prístup k verejnej funkcii. Neporuší, kandidovať môžu znova. Len je minimálna šanca, žeby takýchto hlupákov ešte v budúcnosti niekto volil. A toto pochopil aj trpasličí mozog Pročka, Tabak, či novodobej Gusty Fučíkovej.

Keďže mentálna úroveň a kognitívne schopnosti súčasnej koalície, osobitne Oľano prerážajú všetky dná, prišiel veľduch Pročko so zaujímavým pozmeňovákom. Hmotnú zodpovednosť nebudú mať štedro platený a hrubo nekompetentní politici, ale často krát vysokokvalifikovaní a voči politikom extrémne zle platení úradníci. Väčšie dno si už ani nemožno predstaviť. Ak máte masochistické sklony vypočujte si najtrápnejšiu exhibíciu krajne narcistického hlupáka Pročka u ZKH. Taká koncentrácia hlúposti , narcisismu, arogancie, hulvátstva a trápnosti sa len tak nevidí. A to ani v tak ťažkej konkurencii, akú dnes predstavuje Oľano. Varovanie, na jeden dúšok nekonzumovateľné, ak to chcete bez závažnej zdravotnej ujmy absolvovať, rozdeľte si to aspoň na 5 – 6 častí s dlhými prestávkami. Záchodová misa si príde na svoje.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Veci Verejné Romana Michelka : Pripravuje sa Matovič na predčasné voľby?

 • 9. mája 2021 at 16:53
  Permalink

  Máte plnú pravdu v závere videa na tému rozhovor Pročko v Sme. Ja som si myslela, že redaktorka odíde a ukončí rozhovor.

  Reply
 • 9. mája 2021 at 17:04
  Permalink

  Čo sa týka vystúpenia poslancov Oľano po predstavení PVV som sledovala online. Stručne a jasne to zhodnotil p. Mazurek. Mali to nadiktované, kto čo „pochváli“ a za čo „poďakuje“. Absolútne neadekvátne a neslušne sa vtedy správal minister obrany počas jeho príhovoru.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *