A. Belousovová ku kampani vakcinácie: Nie som opica, aby mi stačilo ukázať banán a pôjdem v stáde

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalá poslankyňa Anna Belousovová prezentovala svoj názor ku kampani na očkovanie. Zdôrazňuje, že podľa nej, je táto „kampaň hlúpa“ a namiesto toho, aby ľuďom boli vysvetlené klady a zápory, podľa Belousovej „táto kampaň podceňuje ľudí , doslova ich považuje za hlupákov, ktorí budú slepo nasledovať tzv celebrity.“

Facebook Anna Belousovová:

Táto kampaň na očkovanie je hlúpa. Mňa určite nepresvedčí, keď ma budú o prospešnosti očkovania presviedčať „odborníci“ na virilógiu Banášová , Čaputová, alebo Kandráč.

A od profesora Krčméryho by som očakávala iné, medicínske argumety, ako sľuby o slobode .

Nie som opica, aby mi stačilo ukázať banán a pôjdem v stáde.

Skôr by ma presvedčilo, keby odborníci vedeli odpovedať na pochybnosti a otázky , ktoré napadnú každého rozmýšľajúceho človeka:

– prečo výrobca nezodpovedá za negatívne následky očkovania? On sám si neverí a my mu máme veriť ?!

– aký význam má celé očkovanie, keď môže byť človek aj tak infekčný a môže nakaziť iných ? – prečo je potrebné opakovať testovanie ?

– prečo sa nepodporuje viac liečba tohto ochorenia?

Táto kampaň podceňuje ľudí , doslova ich považuje za hlupákov, ktorí budú slepo nasledovať tzv celebrity .

Možno sú aj takí, no čím ďalej, tým viac ľudí takýmto kvázi autoritám prestáva dôverovať.Už sa viackrát popálili .Toto obdobie kovidové nás totiž naučilo jednu zásadnú vec – Vážiť si svoje zdravie a svoj život a preto ho nezverovať len tak „bianko“ do rúk hocikomu.

A čo hovorí oficiálne vyhlásenie ku kampani? Zdroj: TASR

Kampaň za očkovanie proti COVID-19 podporuje prezidentka, lekár či kňaz

Bratislava 30. januára (TASR) – Predchádzať chorobám je ľahšie, úspešnejšie aj lacnejšie ako ich liečiť. Vo videu kampane za očkovanie proti COVID-19 ministerstva zdravotníctva s názvom Vakcína je sloboda to zdôraznil lekár a záchranár Viliam Dobiáš. Kampaň v krátkom spote podporuje aj prezidentka Zuzana Čaputová či spisovateľ Daniel Hevier.


      „Očkovanie nás už stáročia chráni pred množstvom chorôb. Dôverujem odborníkom a preto vakcínu aj dnes považujem za jedinú cestu, ako poraziť vírus a vrátiť naše životy do normálu,“ hovorí vo videu hlava štátu. Tá zároveň vyjadrila nádej, že každý dostane šancu sa zaočkovať.


      Kňaz a dobrovoľník na oddelení s pacientmi nakazenými novým koronavírusom Ján Kulan pripomína vyčerpaných lekárov či zdravotné sestry. „Vďaka očkovaniu verím, že táto ťažká doba pominie čoskoro,“ dodal Kulan.    


      Podľa učiteľa Dávida Králika znamená vakcína aj vzdelanie. „Vakcína v súčasnosti predstavuje najlepšie riešenie, ako sa vysporiadať s COVID-19,“ skonštatoval Králik.


      Pandémia zasiahla aj do života športovcov. Tí môžu trénovať či pretekať len s obmedzeniami. „Pritom sme tak blízko. Stačí málo, stačí sa zaočkovať a môžeme túto pandémiu poraziť,“ uzatvára video olympijský víťaz Matej Tóth.


      Od štartu očkovania do piatka (29.1.) bolo na Slovensku zaočkovaných viac ako 123-tisíc ľudí, najmä zdravotníkov a pracovníkov zariadení sociálnej starostlivosti v styku so seniormi a seniorov nad 75 rokov. Ako konštatuje ministerstvo, na dosiahnutie kolektívnej imunity potrebnej pre návrat k životu bez obmedzení je však potrebné významne zvýšiť dôveru verejnosti v očkovanie a motivovať ľudí, aby sa dali zaočkovať.


      Preto na novej webstránke slovenskoproticovidu.sk ponúka ministerstvo odpovede na viac než 40 otázok o očkovaní, vakcínach, ich benefitoch, ale aj možných nežiaducich účinkoch.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “A. Belousovová ku kampani vakcinácie: Nie som opica, aby mi stačilo ukázať banán a pôjdem v stáde

 • 30. januára 2021 at 17:58
  Permalink

  Banášovú , Čaputovú, Kandráča… zaočkovať! Dajte im slobodu!

  Reply
 • 30. januára 2021 at 19:48
  Permalink

  „Vakcína je sloboda!“ … oficiálnu kampaň za očkovanie proti COVID-19 už okrem prezidentky podporuje aj učiteľka a učiteľ roka, či kňaz aj spisovateľ …

  Tu akurát nejde o reklamu na kúpu módneho doplnku … protagonisti danej reklamy nech pochopia, že sa k nám otvorene správajú ako k dobytku a preto im neveríme.

  Poukážem len na jeden článok vo Frankfurter Allgemeine Zeitung: Prečo Srbsko úspešne očkuje? par výňatkov z neho:
  – „Na rozdiel od mnohých iných krajín si občania Srbska môžu zvoliť, ktorú vakcínu chcú. „Len čo náš národný kontrolný orgán schváli vakcínu ako bezpečnú a efektívnu po testovaní, bude k dispozícii pre všetkých…“
  – Srbsko sa na rozdiel od západných pokúsilo získať vakcíny od všetkých dodávateľov a v dokumente sa uvádza, že vakcíny od spoločností „Pfizer“, ruského „Sputnik“ a čínskeho „Sinofarm“ sú k dispozícii v Srbsku…
  – Podľa správy FAZ a štátneho tajomníka ministerstva zdravotníctva Mirsada Đerleka je ruský „Sputnik“ v Srbsku zďaleka najpopulárnejším.
  – Čína dodala doteraz Srbsku milión dávok vakcíny „Sinofarm“ (Srbsko ma cca 7 milionov obyvateľov)
  – Belehrad poslal na sever od Kosova minikontingent 55 dávok vakcín, čo sa z Prištiny interpretovalo ako zasahovanie do záležitostí Kosova. K tomu, pripomína autor, Vučić odpovedal, že nebolo zaslané žiadne delostrelectvo a tanky, ale iba vakcíny a lieky …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *