Biden: Trump by nemal mať prístup k tajným informáciám, správa sa nevyspytateľne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 6. februára (TASR) – Bývalý americký prezident Donald Trump by vzhľadom na svoje nevyspytateľné správanie nemal mať prístup k tajným informáciám spravodajských služieb. Uviedol to súčasný prezident USA Joe Biden v rozhovore pre televíznu stanicou CBS News. V sobotu o tom informovala agentúra AP.


      „Myslím si, že nie je potrebné, aby mal prístup k brífingom spravodajských služieb,“ povedal Biden a vyjadril obavu, že by Trump mohol tajné informácie náhodou prezradiť.


      Nová vláda odchádzajúcim prezidentom tradične umožní prístup k spomínaným brífingom, pripomína AP. Šéf výboru pre kontrolu tajných služieb americkej Snemovne reprezentantov Adam Schiff ešte niekoľko dní pred Bidenovou inauguráciou uviedol, že Trumpovi by toto právo nemalo byť udelené.


      Rovnaký názor však vyjadrila aj bývalá vysokopostavená predstaviteľka úradu riaditeľa národných spravodajských služieb (DNI) Susan Gordonová, ktorá túto funkciu vykonávala v rokoch 2017-2019, teda počas Trumpovho funkčného obdobia. Podľa Gordonovej má Trump rozsiahle medzinárodné podnikateľské záujmy, ktoré by spravodajské služby iných národov mohli zneužiť.


      Bývalý prezident v súčasnosti čelí ústavnej žalobe (impeachment) v súvislosti s násilnosťami, ku ktorým došlo 6. januára v americkej metropole Washington. Trump je obvinený z podnecovania na vzburu.


      Demokrati požadujú, aby bol Trump uznaný za vinného a bolo mu doživotne znemožnené obsadiť funkciu na federálnej úrovni. To by mu okrem iného zabránilo kandidovať v prezidentských voľbách v roku 2024.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *