Blanár: NR SR je slúžkou tejto vlády, ktorá je zodpovedná za neriešenie pandémie. Poslanci dostali dva popísané papiere A4 pred schôdzou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. januára (TASR) – Opozičná strana Smer-SD sa zúčastní na utorkovej schôdzi, na ktorej má parlament odobriť predĺženie núdzového stavu. Bude však hlasovať proti jeho predĺženiu. Na tlačovej konferencii o tom informoval podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD).

Poslanci majú na schôdzi odsúhlasiť predĺženie núdzového stavu. Kabinet ho predĺžil 29. decembra 2020 o ďalších 40 dní. Poslanec Boris Susko (Smer-SD) upozornil, že parlament nemá žiadnu možnosť reálnej kontroly predĺženia núdzového stavu, pretože vyhlásený núdzový stav môže len potvrdiť alebo odmietnuť. Účinnejšie by podľa neho bolo, ak by NR SR odsúhlasovala predĺženie núdzového stavu trojpätinovou väčšinou a ešte pred samotným predĺžením. Parlament podľa neho nemôže ani vopred diskutovať o tom, aké opatrenia budú prijaté a či sú nastavené správne.

„NR SR je slúžkou tejto vlády, ktorá je zodpovedná za neriešenie pandémie,“ poznamenal Blanár. Vláda premiéra Igora Matoviča (OĽANO) podľa neho vytvára chaos, a ten sa vytvoril aj v parlamente. Skritizoval tiež fakt, že ministri na rokovaní vlády dostali informácie o prognózach pandémie na Slovensku a poslanci NR SR dostali „dva popísané papiere A4“, na ktorých je zhrnuté, prečo by mal parlament núdzový stav schváliť.

Skonštatoval, že parlamentná demokracia na Slovensku končí a spôsobila to chaotická koalícia pod vedením Matoviča. „Konflikt, ktorý dnes prebieha medzi premiérom a Sulíkom, je bezprecedentný. Len to dokladuje, že premiér Matovič absolútne stráca akúkoľvek schopnosť ovládať túto vládu,“ tvrdí opozičný poslanec.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *