C. Beaune: EÚ vynechá Poľsko a Maďarsko z plánu obnovy, ak ho budú ďalej vetovať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Paríž 7. decembra (TASR) – Európska únia (EÚ) vynechá Poľsko a Maďarsko zo svojho plánu obnovy hospodárstva, ak budú tieto dve krajiny aj naďalej vzdorovať snahám spojiť vyplatenie finančnej pomoci s dodržiavaním pravidiel právneho štátu. Uviedol to francúzsky minister pre európske záležitosti Clément Beaune.

Pripustil, že takýto krok je síce právne zložitý, ale možný.
„Naše stanovisko je jasné – neobetujeme ani zotavenie (ekonomiky), ani vládu zákona,“ povedal Beaune pre týždenník Journal du Dimanche. Dodal, že zrušenie podmienky o dodržiavaní zásad právneho štátu neprichádza do úvahy.

Maďarsko a Poľsko už celé týždne blokujú schválenie sedemročného rozpočtu EÚ a tiež uvoľnenie prostriedkov z fondu obnovy na pomoc ekonomikám bloku zotaviť sa z recesie vyvolanej pandémiou nového koronavírusu.

Beaune uviedol, že oba východoeurópske štáty riskujú stratu finančných príspevkov rádovo v miliardách eur, ak budú aj naďalej trvať na svojom vete.

Zdôraznil pritom, že to nie je to hrozba, ale priamy dôsledok absencie nového rozpočtu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *