Čaputová ďakuje Francúzom za vakcíny, o ktorých Nemci nechcú ani počuť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 6. marca (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa poďakovala Francúzsku za dar v podobe 15.000 vakcín proti ochoreniu COVID-19. Hlava štátu zdôraznila, že registrované vakcíny sú kľúčom ku skončeniu pandémie nového koronavírusu.


      „Poďakovala som sa Emmanuelovi Macronovi (francúzskemu prezidentovi, pozn. TASR) za podporu a solidaritu Francúzska so Slovenskom. Obaja sa zhodneme na spoločnom európskom prístupe, že bezpečné, registrované vakcíny sú kľúčom na to, aby sme sa dostali z pandémie,“ napísala na sociálnej sieti.


      Za vakcíny od spoločnosti AstraZeneca sa poďakoval aj minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), ktorý sa v piatok (5. 3.) stretol s francúzskym veľvyslancom na Slovensku Christophom Léonzim. Témou diskusie bola aktuálna situácia aj v súvislosti s ochorením COVID-19. „Darované očkovacie látky pomôžu v rýchlejšom tempe zaočkovania a prispejú k ochrane zdravia a životov ľudí v boji s ochorením COVID-19,“ napísal na sociálnej sieti rezort zdravotníctva.


      Podľa šéfa rezortu zdravotníctva pandémia nového koronavírusu dokazuje, že solidarita nie je len slovo. Súčasná doba podľa neho ukazuje skutočný význam tohto slova, ktorý sa prejavuje v skutkoch. „Dar, ktorý pomôže zachrániť životy ľudí, vnímam ako najväčší prejav priateľstva medzi našimi krajinami,“ poznamenal Krajčí na sociálnej sieti. Je zároveň rád, že práve v týchto ťažkých časoch sme svedkami vzájomnej spolupráce medzi európskymi krajinami v snahe čo najrýchlejšie spoločnými silami poraziť pandémiu a ochrániť ľudí.


      Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu (3. 3.) kontaktoval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú a premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby ich informoval o tom, že Francúzsko sa rozhodlo odpovedať na výzvu a žiadosť o solidaritu, plne si uvedomujúc vážnosť zdravotníckej krízy, ktorej Slovensko čelí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Čaputová ďakuje Francúzom za vakcíny, o ktorých Nemci nechcú ani počuť

 • 6. marca 2021 at 17:58
  Permalink

  Najprv tento dar odskúšať na Čaputovej.

  Reply
  • 6. marca 2021 at 20:06
   Permalink

   A ešte by som tým zaočkoval toho plešatého zmrda, ktorý z nás urobil terč ruských jadrových rakiet. Jeho US fašistické svine sa tu už premávajú každý týždeň „bezkovidoví bohovia“ ktorí nám ničia celú infraštruktúru, ktorá nám aj tak bude na hovno. Hlavne že vyvoláme konflikt medzi ukrofašistami a Ruskom. Najviac mŕtvych bude na stane Slovanov. A takéto svine volili v Bratislave & Trnave. Darujme ich Ukrajine, nech nám za to vrátia Zakarpatskú Rus.

   Reply
 • 7. marca 2021 at 13:54
  Permalink

  Neviem nič o priateľstve medzi Slovenskom a Francúzskom , leda tak o spojenectve . Maturitný slovník marketingového produktu Čaputová , nič viac , nič menej .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *