Čaputová od včera rozpráva len o americkom Kongrese. Slovenská realita jej uniká

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prezidentka vidí za násilím v Kongrese rétoriku lídrov podnecujúcu nenávisť.

      Bratislava 7. januára (TASR) – Násilie na chodbách amerického Kongresu je ukážkou toho, čo sa môže stať, keď rétorika lídrov dlhodobo podnecuje nenávisť, rozdeľuje spoločnosť a burcuje skupinu občanov voči inej. Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti s tým, že je potrebné spoznať pravdu, ale nenávisť tomu ešte nikdy nepomohla.


      „Mnoho ľudí hľadá vinníkov, aj politici medzi sebou. Vedľajší efekt obviňovania a vášní však dopadá na celú spoločnosť. Rozdeľuje, rozpútava nenávisť a tá smeruje k jedinému – plodí násilie, či už slovné alebo fyzické. Otriasa dôverou vo fundamenty demokracie a právneho štátu. Dôsledky pocítia všetci, aj tí, ktorí sa na vlne nenávistnej rétoriky stále vezú,“ uviedla prezidentka. Podľa jej slov bude čoraz ťažšie obnoviť stratenú dôveru v demokratické inštitúcie.


      Zároveň žiada ľudí, aby si uvedomili situáciu, v ktorej sa nachádza Slovensko, a čomu každodenne čelíme. Podľa nej je normálne, ak sa v spoločnosti objavujú veci, s ktorými ľudia nesúhlasia. „Žiadajme fakty, spoznajme pravdu a vyvodzujme zodpovednosť. Ale nie cez podnecovanie k nenávisti, tá k pravde ešte nikdy nepomohla,“ uviedla.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Čaputová od včera rozpráva len o americkom Kongrese. Slovenská realita jej uniká

 • 7. januára 2021 at 21:29
  Permalink

  No tak ŽIADAJTE fakty, „pani“ Čaputová! Nielen moralizovať! Konať!

  Reply
 • 7. januára 2021 at 22:42
  Permalink

  Vážená pani „skládková excelencia“ povedzte p. Leškovi že hovadinám o dvojičkách ani o včerajšej “ Clintonovsko Sorošovskej “ teatrálnej paráde z Holyvoodskými komparzistami normálne uvažujúci človek neuverí. Nech Vám napíše ako US kozmonaut z Apola vyskočil na kamennú mesačnú pôdu a noha sa mu zaborila hlboko do piesku

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom