Českí senátori sa asi zbláznili. Na Zemana chcú podať ústavnú žalobu z vlastizrady kvôli prejavu o kauze Vrbětice

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Praha 26. apríla (TASR) – Predseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil uviedol, že Senát sa bude zaoberať možnosťou ústavnej žaloby z velezrady na českého prezidenta Miloša Zemana z dôvodu jeho vyjadrení ku kauze Vrbětice. Vystrčil to povedal v pondelok v rozhovore pre spravodajský server Novinky.cz.


      „Predpokladám, že sa možnosťou podania na velezradu budeme minimálne zaoberať. Veci je ale najskôr potrebné dať dohromady a pozrieť sa na to, ako sa na situáciu dívajú odborníci,“ povedal Vystrčil.


      Senátorský klub strán ODS a TOP 09 na Twitteri napísal, že sa na svojom utorňajšom zasadaní bude zaoberať návrhom podania žaloby na prezidenta Zemana. „Kroky prezidenta republiky v posledných dňoch ukazujú, že prezident nekoná v záujme ČR,“ píše senátorský klub a dodáva, „že tieto kroky nie je možné prehliadať“.


      Vystrčil v nedeľňajšej relácii Partie na CNN Prima News povedal, že prezident podľa neho verejnosti prezradil „údaje zo živého prípadu“, čím ohrozil vyšetrovanie i bezpečnosť ČR.


      „Prezident vo svojom vystúpení hovoril veci, o ktorých bezpečne viem, že boli na tajných rokovaniach označené ako dôverné,“ povedal Vystrčil.


      Vystrčil podľa Noviniek.cz reagoval na Zemanov nedeľňajší prejav. Prezident povedal, že okrem zapojenia agentov ruskej vojenskej tajnej služby vo Vrběticiach pracuje policajné vyšetrovanie i s druhou verziou – neodbornou manipuláciou s výbušninami.


      Ruské médiá vyzdvihli Zemanove slova o neexistencii priamych dôkazov o prítomnosti ruských agentov v muničnom sklade vo Vrběticiach, píšu Novinky.cz. Tento údaj podľa Zemana pochádza zo správy Bezpečnostnej informačnej služby (BIS).


      Diplomatickú roztržku medzi Českom a Ruskom spustilo oznámenie z víkendu 17.-18. apríla, že výbuch muničného skladu vo Vrběticiach v roku 2014 spôsobili agenti ruskej vojenskej rozviedky.
      

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Českí senátori sa asi zbláznili. Na Zemana chcú podať ústavnú žalobu z vlastizrady kvôli prejavu o kauze Vrbětice

  • 27. apríla 2021 at 9:51
    Permalink

    K comu je tato fraska dobra, tymto si meno vo svete nenapravite.Dajte to poriadne vysetrit, Kiska, neKiska, a podla vysledkov sa zachovajte, nie podla toho co Vam Americania prikazu.Cely svet sa na tom bavi, keby to nebolo take hrozne, ze to ovplyvnuje aj nasu bezpecnost, tak si robte saskoviny , ake chcete, ale tyka sa to aj Slovakov. Dajte to urychlene do poriadku a netneprijemnujte uz tak zle vztahy.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *