Čo o Slovensku píšu zahraničné agentúry

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 1. apríla (TASR) – Nová slovenská vláda vo štvrtok zložila prísahu, čím ukončila vládnu krízu, ktorú spustilo rozhodnutie bývalého premiéra nakúpiť ruské vakcíny Sputnik V, píše agentúra AFP.


      O zmene slovenskej vlády písali viaceré zahraničné agentúry. Agentúra AP uviedla, že odchádzajúca vláda je vôbec prvou európskou, ktorá sa rozpadla v súvislosti so zvládaním pandémie. Novej vláde sa podarilo udržať pôvodnú štvorkoalíciu a vyhnúť sa tak možnosti predčasných volieb, dodáva agentúra.


      Agentúra DPA pripomína mesiace trvajúci konflikt v koalícii v súvislosti s postupom voči koronavírusu. Dve zo štyroch koaličných strán pohrozili svojím odchodom z koalície v prípade, že vtedajší premiér Igor Matovič zostane šéfom vlády, píše DPA.


      SR mala niekoľko týždňov najvyššiu mieru úmrtí v spojitosti s COVID-19 na 100.000 obyvateľov na svete, píše AFP. Situácia sa však v posledných dňoch mierne zlepšila.


      Matovič v nedeľu 28. marca navrhol svoju výmenu s ministrom financií Eduardom Hegerom.


      Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok v Prezidentskom paláci vymenovala vládu nového premiéra Eduarda Hegera. Ten je podľa DPA na rozdiel od Matoviča vnímaný ako politik, ktorý sa riadi konsenzom.


      Matovič sa stal v novej vláde ministrom financií. Ďalšia zmena nastala na poste ministra zdravotníctva, kde po Marekovi Krajčím nastúpil Vladimír Lengvarský. Miesto ministra práce sociálnych vecí a rodiny zostalo zatiaľ neobsadené.


      Rozdelenie ministerstiev sa nemení, hnutie OĽANO má vo vláde sedem ministerských pozícií, Sme rodina bude mať tri posty, SaS obsadí tri ministerstvá a Za ľudí dve.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *