E. Heger: Obnovujeme spoluprácu finančnej správy a polície

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 9. decembra (TASR) – Finančná správa (FS) SR a polícia sa dohodli na užšej spolupráci. Intenzívnejšie by mali komunikovať aj najnižšie zložky oboch inštitúcií, meniť by sa mala aj legislatíva. V stredu o tom na tlačovej konferencii informoval minister financií Eduard Heger (OĽANO).

„V prvom rade bude spolupráca na operatívnej báze, kde prirodzene má byť, ale, žiaľ, nebola,“ povedal Heger. Minister pripomenul, že aj keď sa v minulosti niekedy podklady z FS dostali na políciu. pre nedostatok ďalšej komunikácie sa prípady často nevyriešili.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) ocenil, že nový prezident FS Jiří Žežulka našiel okamžite po svojom menovaní s povereným prezidentom polície Petrom Kovaříkom veľa spoločných bodov a tém na spoluprácu. „Ja si uvedomujem, že spolupráca s ministerstvom financií a finančnou správou je v odhaľovaní ekonomickej trestnej činnosti veľmi dôležitá a podstatná,“ povedal Mikulec.

Žežulka ako príklad zmien v komunikácii uviedol, že FS umožní správcom dane podávať trestné oznámenia na políciu v prípade podozrení z porušenia zákona samostatne. Doteraz o podaní trestného oznámenia rozhodovala FS centrálne.

„Pokiaľ správca dane, daňový alebo colný úrad príde k záveru, že sú okolnosti, ktoré svedčia o naplnení skutkovej podstaty trestného činu, tak sa obráti na políciu. Doteraz to bolo tak, že musel kontaktovať príslušný kontaktný bod, ktorý sám rozhodol, či bude alebo nebude podané trestné oznámenie. To znamená, že sa vraciame naspäť do normálneho zákonného stavu,“ povedal Žežulka.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *