Erdogan v Azerbajdžane: Boj bude ďalej pokračovať na mnohých iných frontoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Baku 10. decembra (TASR) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan počas štvrtkovej návštevy Azerbajdžanu vyhlásil, že boj medzi Baku a Jerevanom neskončil ani po podpísaní zmluvy o prímerí, na základe ktorej Arménsko odovzdalo Azerbajdžanu viaceré regióny na spornom území Náhorného Karabachu. Informovala o tom agentúra AFP.

„To, že Azerbajdžan zachránil svoje územia pred okupáciou, ešte neznamená, že boj sa skončil,“ povedal Erdogan počas návštevy vojenskej prehliadky v azerbajdžanskej metropole Baku. Prehliadka sa konala pri príležitosti osláv deklarovaného azerbajdžanského víťazstva nad susedným Arménskom.

Turecký prezident dodal, že „doteraz politický a vojenský boj bude ďalej pokračovať na mnohých iných frontoch“.

Turecko je regionálnym spojencom Azerbajdžanu a podporuje jeho nároky na Náhorný Karabach. Erdoganova návšteva je prvou návštevou predstaviteľa zahraničnej krajiny v azerbajdžanskom hlavnom meste od uzavretia prímeria v Náhornom Karabachu.

Arménsko podpísalo s Azerbajdžanom dohodu sprostredkovanú Ruskom 9. novembra – po šiestich týždňoch ťažkých bojov o odtrhnutý horský región Náhodný Karabach. Ten sa nachádza v juhozápadnom Azerbajdžane a je medzinárodne neuznaným štátom. Okolo 95 percent jeho obyvateľov tvoria Arméni.

Na základe dohody Arménsko odovzdalo Azerbajdžanu tri okresy okolo arménskej enklávy Náhorný Karabach. Rusko ako sprostredkovateľ dohody na toto územie následne odvelil zhruba 2000 svojich vojakov, ktorí by tam mali pobudnúť najmenej päť rokov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *