EÚ sa údajne už pripravuje na implementáciu obchodnej dohody s Britániou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Brusel 23. decembra (TASR) – Európska únia (EÚ) sa pripravuje na implementáciu obchodnej dohody s Britániou od 1. januára 2021.

Členské štáty EÚ začali s prípravnými procedúrami na implementáciu novej obchodnej dohody so Spojeným kráľovstvom, uviedli pre agentúru Reuters tri diplomatické zdroje.

Predstaviteľom členských štátov na stretnutí s Európskou komisiou (EK), ktorá v mene EÚ rokuje s Britániou, bolo povedané, aby boli vo štvrtok (24. 12.) pripravení na stretnutie, ak obe strany dospejú k dohode.

„Zdá sa, že dohoda je takmer na svete,“ uviedol jeden z diplomatov s tým, že ohlásená by mala byť ešte v stredu alebo vo štvrtok. Európska rada, ktorá reprezentuje členské štáty Únie, podľa neho začala s prípravami na schválenie tzv. provizórneho použitia, teda zrýchlenej implementácie dohody.

Aj keď obe strany v uplynulých dňoch avizovali pokrok v rokovaniach, vyjadrenia Británie týkajúce sa šance na uzavretie dohody, minimálne pred Vianocami, sú výrazne menej optimistické než EÚ.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *