Financie: Schodok platobnej bilancie Grécka sa v októbri prehĺbil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Atény 21. decembra (TASR) – Schodok platobnej bilancie Grécka sa v októbri prehĺbil. Hlavným dôvodom bol prudký pokles prebytku v oblasti obchodu so službami. Deficit bežného účtu platobnej bilancie v októbri stúpol na 767,4 milióna eur zo 677,7 milióna eur v rovnakom mesiaci vlani, uviedla grécka centrálna banka.

Zníženie prebytku obchodu so službami sčasti vykompenzovalo zlepšenie bilancie obchodu s tovarmi a účtov primárnych a sekundárnych príjmov.

Prebytok obchodu so službami padol na 851,5 milióna eur z 1,64 miliardy eur. Deficit obchodu s tovarmi sa znížil na 1,44 miliardy eur z 2,05 miliardy eur.

Schodok účtu primárnych príjmov klesol na 41,5 milióna eur zo 107,8 milióna eur a schodok účtu sekundárnych príjmov na 139,2 milióna eur zo 155,5 milióna eur.

Kapitálový účet skončil v októbri s prebytkom 507 miliónov eur oproti deficitu 8 miliónov eur pred rokom.

Deficit bežného účtu platobnej bilancie za prvých 10 mesiacov 2020 dosiahol 9,4 miliardy eur po 8,6 miliardy eur v rovnakom období vlani.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *